Marsz Niepodległości [relacja]
12 listopada 2013, 16:21 | Autor: karolinka11 listopada to dzień dla każdego Polaka bardzo ważny. Kibice Widzewa zorganizowali na ten dzień wyjazd, jak na normalny ligowy mecz.
Grupa Radykalnych Patriotów, która organizowała wyjazd razem ze Stowarzyszeniem FANATYCY WIDZEWA, wyprodukowała okazjonalny gadżet na ta okazję – patriotyczną czapeczkę.
O godzinie 9 zbieramy się pod stadionem, aby wspólnie jechać do Warszawy i świętować odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Organizatorzy spodziewając się utrudnień robionych jak w poprzednich latach przez policję (m.in. wielokrotne spisywanie) zorganizowali wyjazd tak wcześnie rano by na czas dojechać do Warszawy, jednak ci bardzo nas zaskoczyli gdyż pozwolili nam normalnie dojechać na Marsz Niepodległości.
Przed godziną 12 meldujemy się więc w Warszawie. O godz. 14.15 wszyscy zbieramy się przy Dworcu „Warszawa Śródmieście” na Widzewskiej zbiórce, skąd ze śpiewami na ustach idziemy ustawić się na czele kolumny marszowej. Nasza grupa wygląda bardzo okazale.
Podczas trasy całego Marszu idziemy na czele wraz z transparentem „Czas Patriotów” oraz spontanicznie odpalaną pirotechniką. W naszych rękach pojawiają się też biało-czerwone flagi oraz flagi z herbem Widzewa, orzełkiem i znakiem Polski Walczącej. Śmiało można powiedzieć, że godnie uczciliśmy odzyskanie przez Polskę Niepodległości.
Na wczorajszych uroczystościach zebrało się około 500 kibiców Widzewa, choć oczywiście dokładna liczba jest ciężka do oszacowania.
CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !
Semek





Górnik Zabrze
Wisła Płock
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska