Młode Szkotki lepsze od Polek na stadionie Widzewa

8 października 2019, 16:54 | Autor:

Wczesnym popołudniem na stadionie Widzewa odbył się mecz eliminacji Mistrzostw Europy do lat 19 kobiet. Po dość ciekawym spotkaniu, mające już zapewniony awans do dalszej fazy rozgrywek Polki uległy swoim rówieśniczkom ze Szkocji 0:1.

Mecz rozpoczął się od przewagi Szkotek. Już w 2. minucie dwójkową akcję przeprowadziły Aisha Maughan i Lauren Davidson, ale strzał tej drugiej pewnie obroniła Oliwia Szperkowska. Po chwili bramkarka znów była górą, tym razem po uderzeniu Jennifer Smith. Niestety, trzeci atak przyniósł bramkę dla przyjezdnych. Po dograniu Maughan sam na sam z golkiper Polek znalazła się Smith i już nie zawiodła.

Po utracie bramki Polki chciały szybko odrobić straty. Najpierw szczęścia z rzutu wolnego spróbowała Adriana Achcińska, a w jednej z kolejnych akcji z dystansu uderzyła Kinga Kozak. Z oboma uderzeniami poradziła sobie jednak defensywa zespołu Szkocji. Gospodynie miały też dobrą okazję w 28. minucie, gdy przed Sophie Allison znalazła się Kozak, ale strzeliła wprost w bramkarkę.

W końcówce pierwszej połowy biało-czerwone mogły jeszcze wyrównać. W 44. minucie lewą stroną przedarła się Paulina Tomasiak i podała do Kozak, lecz nie była w stanie pokonać Allison. Chwilę później świetną akcję przeprowadziła Paulina Filipczak, dograła do Natalii Padilli-Bidas, ale jej uderzenie głową z linii bramkowej wybiła Jenna Clark. Ostatecznie do przerwy przyjezdne prowadziły 1:0.

Po zmianie stron Polki cały czas usiłowały w końcu trafić do siatki. Dwie dobre okazje miała Alicja Materek, ale jej pierwszy strzał obroniła Allison, a drugi był niecelny. W 60. minucie Tomasiak dośrodkowała z lewej strony boiska wprost na głowę Padilli-Bidas, jednak ta w bardzo dobrej pozycji uderzyła obok słupka. Po chwili bardzo aktywna Tomasiak powtórzyła taką samą akcję, lecz tym razem żadna z jej koleżanek nie przecięła futbolówki.

Podopieczne Niny Patalon wciąż przeważały i praktycznie nie schodziły z połowy Szkotek. Niestety, w kluczowych momentach brakowało im dokładności. Dośrodkowań próbowała Achcińska, lecz za każdym razem defensywa przeciwniczek była w stanie zażegnać zagrożenie. W 85. minucie na uderzenie z dystansu zdecydowała się jeszcze Kozak, jednak na posterunku była bramkarka rywalek.

Ostatecznie reprezentantki Szkocji wygrały 1:0 i to one zajęły pierwsze miejsce w grupie. Polki uplasowały się na drugiej pozycji i również awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. Mecze następnej rundy odbędą się wiosną przyszłego roku.

Polska U-19 – Szkocja U-19 0:1 (0:1)