Młodzi widzewiacy lepsi od Karpat

12 grudnia 2019, 18:14 | Autor:

W czwartkowe popołudnie swój ostatni tegoroczny sparing rozegrał zespół Widzewa do lat 19. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego pokonali na Łodziance o dwa lata młodszą drużynę Karpat Lwów 2:0.

Pierwsze minuty spotkania toczone były w spokojnym tempie, zwłaszcza że obu stronom nie pomagała zmrożona murawa. W 13. minucie wynik otworzyli jednak widzewiacy! Z rzutu wolnego z prawej strony boiska idealnie dośrodkował Jakub Szlaski, a piłka trafiła wprost do Dawida Telestaka, który bez trudu pokonał ukraińskiego bramkarza.

Przebywający na obozie w Polsce goście mogli szybko odpowiedzieć, gdy po błędzie w obronie łodzian jeden z graczy Karpat znalazł się kilka metrów przed bramką. Bardzo dobrą interwencją popisał się na szczęście Aleksander Wojda! Po chwili odpowiedzieć spróbował Szlaski, lecz jego strzał z rzutu wolnego trafił w mur, niecelna była też dobitka.

W dalszej części pierwszej połowy to zawodnicy ze Lwowa spisywali się lepiej i kontrolowali grę. W 32. minucie widzewiaków od straconego gola uchronił dobrze dysponowany Wojda. Później okazję zza pola karnego miał też Mateusz Malec, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z dziewięcioma zmianami. Mecz zdecydowanie stracił na jakości, a dobrych sytuacji było jak na lekarstwo. Jedną z nich, po podaniu Patryka Glicnera, miał w 56. minucie Damian Pokorski, ale minimalnie chybił. Swoje okazje miały także Karpaty, lecz wszystkie ich strzały lądowały obok słupka bramki Marcela Buczkowskiego.

Kolejny cios zadali w końcu widzewiacy! W 70. minucie Glicner dograł do Filipa Kołodziejka, który zwodem minął obrońcę i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego golkipera! Chwilę później ponownie pokazał się Glicner, a dzięki jemu odbiorowi przed kolejną szansą stanął Kołodziejek. Tym razem na wysokości zadania stanął jednak bramkarz, a dobitka również była nieskuteczna.

W ostatnich minutach spotkania łodzianie chcieli jeszcze podwyższyć rezultat. Najlepszą okazję do tego miał rozgrywający pełne 90 minut Adrian Wędzonka, którego główka z bliska powędrowała jednak obok bramki. Finalnie wynik się już nie zmienił i to Widzew wygrał 2:0!

Przed młodymi graczami łodzian jeszcze tylko jedne, jutrzejsze zajęcia. Po nich cała drużyna rozpocznie kilkutygodniową przerwę. Powrót do treningów zaplanowany jest na styczeń.

Widzew Łódź U-19 – Karpaty Lwów U-17 2:0 (1:0)
13′ Telestak, 70′ Kołodziejek