Niedziela w I lidze: Miedź ucieka, Arka i Chrobry gonią

6 marca 2022, 21:00 | Autor:

Za nami już wszystkie zaplanowane na niedzielę mecze w ramach 22. kolejki I ligi. Tym razem nie było niespodzianek, bo wszyscy faworyci wygrali swoje spotkania. Na pierwszym miejscu w tabeli umocniła się Miedź Legnica, którą gonią Arka Gdynia i… Chrobry Głogów.

Legniczanie byli faworytami starcia z Puszczą Niepołomice i szybko objęli prowadzenie, gdy błąd Gabriela Kobylaka, zakończony rzutem karnym, wykorzystał Patryk Makuch. Jeszcze przed przerwą podwyższył Kamil Zapolnik, a w drugiej połowie Makuch ustrzelił dublet. Gości stać było tylko na honorowe trafienie Szymona Kobusińskiego z jedenastego metra. Dzięki temu zwycięstwu, Miedź ma już trzynaście punktów przewagi nad strefa barażową!

Swoje spotkanie wygrała Arka, która pokonała Górnik Polkowice 2:0, choć do pewnego momentu goście naprawdę dobrze się bronili. Gdynianie są na piątym miejscu w tabeli i mają taki sam dorobek, co czwarty Chrobry. Postawa głogowian może zaskakiwać, ale na własnym stadionie są oni praktycznie bezbłędni – na siedem ostatnich meczów, w sześciu zwyciężyli (z wyjątkiem tego z Widzewem) i nie stracili gola. Dzisiaj odprawili z kwitkiem Odrę Opole.

Zakończenie kolejki jutro, gdy Skra Częstochowa zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała. „Górale” mogą przesunąć się na czwarta lokatę, a do podium przybliżyć się na punkt.