Niedźwiedź wśród najlepszych trenerów 2021 roku
30 grudnia 2021, 15:18 | Autor: Kamil
W sieci pojawił się dziś kolejny interesujący ranking. Tym razem portal „Weszło” postanowił wybrać piętnastu najlepszych trenerów 2021 roku, którzy w ostatnich dwunastu miesiącach pracowali w polskich ligach. Wśród wyróżnionych znalazł się Janusz Niedźwiedź! Opiekun Widzewa Łódź uplasował się na jedenastym miejscu.
Pierwszą połowę roku szkoleniowiec spędził w Górniku Polkowice, z którym awansował do I ligi, a drugą już przy al. Piłsudskiego, gdzie mógł pochwalić się drugim miejscem po rundzie jesiennej. „Jeden z tych młodych-ambitnych, którzy szturmują karuzelę trenerską dzięki dobrej pracy w niższych ligach. Janusz Niedźwiedź poprowadził Górnik Polkowice do awansu na zaplecze Ekstraklasy, a później zmienił klub na większy, co było w jego przypadku naturalnym krokiem. Wskazał tym samym drogę Markowi Gołębiewskiemu, który latem miał podobny status, ale chyba niekoniecznie dobrze poprowadził swoją karierę” – oceniają autorzy artykułu.
Dziennikarze „Weszło” podkreślają również, że Niedźwiedź wreszcie odpowiednio poukładał łódzką drużynę. „Niby można postawić sprawę tak, że dobry wynik w Widzewie to żaden sukces, skoro łodzianie mają i ambicje, i piłkarzy, i budżet, i (wreszcie) ustabilizowaną strukturę właścicielską. Ale byłoby to krzywdzące, bo przecież pamiętamy sezon 20/21, gdy łodzianie bywali w pierwszej szóstce tylko okazjonalnie. Niedźwiedź poukładał tę drużynę. Sam mówi o niej, że największym rywalem Widzewa jest na ten moment… sam Widzew” – czytamy.
Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Marek Papszun z Rakowa Częstochowa. Oprócz Niedźwiedzia, wśród piętnastu wybranych nazwisk jest jeszcze dwóch opiekunów zespołów z I ligi: na ósmej pozycji uplasował się Dariusz Dudek z Sandecji Nowy Sącz, zaś na piętnastej – Wojciech Łobodziński z Miedzi Legnica. Pełny ranking znaleźć można TUTAJ.





Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze
Cracovia
Wisła Płock
Korona Kielce
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin
Widzew Łódź
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Arka Gdynia
Raków Częstochowa
Motor Lublin
GKS Katowice
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Ząbkovia Ząbki
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
Lechia Tomaszów Maz.
GKS Bełchatów
KS CK Troszyn
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
GKS Wikielec
Jagiellonia II Białystok
KS Wasilków
Mławianka Mława
Znicz Biała Piska
Jeżeli Michniewicz jest wyżej niż nasz Niedźwiadek to wiecej pytan nie mam. Szkoda gadać.
Michniewicz to kumpel Stanowskiego
… a gdzie jest DOBI z KACZMARKIEM? upsss sory to nie ten RANKING :)))
Dobi i Kaczmarek to pikuś. Ja się pytam i żądam stanowczej odpowiedzi, gdzie jest Bronek???
graty trenerze
Brawo Trenerze! Życzę Trenerowi i myślę, że nam wszystkim, aby doszedł Pan kiedyś w Widzewie do takiego statusu, jak kiedyś Alex Ferguson w Manchesterze.
I stażu też
Byłoby super mieć taką ikonę w osobie trenera Niedźwiedzia. Dzięki temu człowiekowi Widzew w końcu cieszył
Ja byłbym bardzo zadowolony gdyby doszedł do do takiego statusu jak niegdyś Pan Bronisław Waligóra.
„nieustepliwy” „za każdą cenę”, tak oceniam trenera naszego.
To z tego że na siłę chce przekonać innych że słaby gracz się przełamie,kosztem przegranej… mając innych do wyboru.
Jego sprawa kogo dobiera. Miejsce w tabeli go broni.
Choć wymierność tego rankingu jest mocno wątpliwa, to trzeba sobie powiedzieć wprost: odmienił oblicze Widzewa nasz Pan Trener Niedźwiedź, w porównaniu do poprzednich szkoleniowców, bez dwóch zdań. Z drużyny grającej piłkę siermiężną i bez stylu, stworzył zespół próbujący grać urozmaicony, szybki, widowiskowy i nowoczesny futbol, oczywiście jak na polskie warunki pierwszoligowe, i nadał jej swoisty, piłkarski sznyt… Kilku piłkarzy poczyniło wyraźny postęp w swojej grze, dając nadzieję innym zawodnikom na progres. Nie ma co też ukrywać, iż to, że liczymy się w grze o awans, to niewątpliwa zasługa naszego Trenera, któremu życzę, by Widzew pokonał…samego siebie i dał Nam Wszystkim… Czytaj więcej »