Obarek zaczyna selekcję – ponad 30 graczy w dwa dni
17 lipca 2015, 08:12 | Autor: RyanW środę piłkarze Widzewa rozpoczęli przygotowania do sezonu 2015/2016. Późno, ale biorąc pod uwagę tempo zawiązywania klubu, nie można narzekać. Dobrą minę do złej gry robi też Witold Obarek, który zapowiada, że zdąży wyselekcjonować kadrę drużyny i przygotować ją do rozgrywek.
Pierwsza selekcja nastąpi już dzisiaj. O godzinie 18:00 łodzianie podejmą na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego Żyrardowiankę Żyrardów. W meczu wystąpić ma tylko część sprawdzanych zawodników, bowiem trener postanowił podzielić wszystkich graczy na dwie grupy. W jednej znajdą się piłkarze, których Obarek już widzi w zespole, uzupełnieni wychowankami, a w drugiej pozostali.
Ci drudzy swoją szansę dostaną w sobotę. Wtedy Widzew pojedzie na sparing do Głowna. Zarówno ze Stalą, jak i dziś z Żyrardowianką, mogą zagrać nie tylko zawodnicy, którzy już zdążyli popracować pod okiem charyzmatycznego szkoleniowca. Spodziewany jest bowiem przyjazd kolejnych graczy. Na razie jednak nowych nie będzie zbyt dużo, by każdy dostał w kontrolnych spotkaniach nieco czasu do zaprezentowania swoich umiejętności. Póki co na boisku nie zobaczymy jeszcze Princewilla Okachiego, ma on wejść w poważny trening dopiero od poniedziałku.
Słabszym Obarek podziękuje, w niedzielę zespół dostanie wolne, a od poniedziałku zacznie się kolejny tydzień przygotowań. I kolejna selekcja…








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska