Oficjalnie: Widzew ma nowego trenera!

15 października 2025, 19:30 | Autor:

Przed chwilą jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja, którą opublikowały klubowe social media. Nowym szkoleniowcem czerwono-biało-czerwonych został Igor Jovićević, który z czerwono-biało-czerwonymi podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku.

Jovićević to 51-letni Chorwat, którego przygoda z piłką rozpoczęła się w roli piłkarza. Jest wychowankiem Dinama Zagrzeb i jako nastolatek był uważany za młody talent, którego nazywano następcą Zvonimira Bobana. Zauważyli go skauci Realu Madryt i ostatecznie trafił na Santiago Bernabeu. W stolicy Hiszpanii spędził pięć lat i nie zdołał się przebić do składu pełnego gwiazd, występując głównie w drugiej drużynie. W rozwinięciu skrzydeł przeszkodziły mu częste kontuzje czy… punkt w kontrakcie, zgodnie z którym po debiucie w pierwszym zespole, klub musiałby wypłacić piłkarzowi premię w wysokości jednego miliona dolarów. W swojej piłkarskiej karierze zwiedził później sporo krajów. Występował w Japonii, Brazylii, Francji, Chinach czy Ukrainie. Nie osiągnął jednak jako piłkarz znaczących sukcesów.

W 2014 roku po raz pierwszy zasiadł na ławce trenerskiej w roli trenera – choć wtedy tymczasowego. Jego pierwszym klubem były Karpaty Lwów, w których występował jako piłkarz dziesięć lat wcześniej. Pracował tam przez półtora roku i w czterdziestu sześciu spotkaniach wykręcił średnią punktową na mecz 1,04. W kolejnym klubie zatrudniono go dopiero rok później, a padło na słoweńskie NK Celje. Prowadził zespół w dziewiętnastu spotkaniach, a jego średnia punktowa na mecz wyniosła 1,53. Następnie wrócił do macierzystego klubu i to właśnie w Dinamie Zagrzeb kontynuował swoją pracę.

Tu dochodzi do pewnego przełomu w karierze Jovićevicia, który w Zagrzebiu spędził trzy lata, będąc trenerem zespołu U19, rezerw oraz przez siedem spotkań pierwszego zespołu. Miał pod sobą takich piłkarzy jak Gabriel Magalhaes czy Josko Gvardiol. W ramach ciekawostki należy wspomnieć, że nowy trener widzewiaków współpracował z młodziutkim Petarem Mikuliciem, który na krótko zakotwiczył w Łodzi i został uznany na spory niewypał.

Po okresie pracy w Chorwacji 51-latek przeniósł się na Ukrainę, gdzie rozpoczął współpracę z SK Dnipro-1. Tam spędził najwięcej czasu w jednej roli w dotychczasowej karierze trenerskiej, a spędził tam prawie dwa lata. Poprowadził zespół w czterdziestu sześciu spotkaniach i zanotował średnią punktową na mecz 1,76, co jest już solidnym wynikiem. Pierwszy sezon pracy był co najwyżej średni, natomiast w drugim (niedokończonym przez COVID-19) Dnipro po osiemnastu spotkaniach zajmowało trzecie miejsce w tabeli z czterdziestoma punktami. Jego pracę docenił ukraiński gigant, jakim niewątpliwie jest Szachtar Donieck. Spędził tam jeden sezon i w czterdziestu spotkaniach wykręcił średnią punktową na mecz 2,08 i został mistrzem Ukrainy.

Kolejny przystanek był już bardzo egzotyczny, bo mówimy o saudyjskim Al-Raed. Tego okresu w karierze pewnie nie chce wspominać. Tam również spędził jeden sezon i wykręcił średnią punktową na mecz 1,06, przegrywając po drodze z Abha Club Czesława Michniewicza. Miniony sezon spędził w Łudogorcu Razgard, gdzie spędził najlepszy okres w jego karierze. Został mistrzem Bułgarii, zdobył puchar oraz superpuchar Bułgarii. Klub opuścił za porozumieniem stron z przyczyn osobistych. Według informacji podanych przez tamtejsze media rozstanie było profesjonalne i przebiegło w atmosferze wzajemnej wdzięczności.

W sezonie 2022/2023 wraz z Szachtarem wziął udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W grupie z Realem Madryt, RB Lipskiem i Celtikiem zajął trzecie miejsce, co kwalifikowało ich do gry w Lidze Europy. Warto też dodać, że ukraiński klub prowadzony przez Chorwata urwał Realowi punkty. „Królewscy” bramkę wyrównującą strzelili wtedy w ostatniej akcji meczu. W pierwszej kolejce rozgrywek pokonali na wyjeździe RB Lipsk 1:4. W 1/16 Ligi Europy pokonali w dwumeczu Rennes 4:3, a w 1/8 odpadli z Feyenoordem. W pierwszym meczu u siebie zremisowali 1:1, a na wyjeździe przegrali 1:7. W minionym sezonie natomiast prowadzony przez niego Łudogorec występował w fazie ligowej Ligi Europy. Tam się jednak nie popisali. Zajęli trzydzieste trzecie miejsce, a w ośmiu spotkaniach uzbierali zaledwie cztery punkty.

Igor Jovićević podpisał z Widzewem Łódź kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027. Może on jednak ulec wydłużeniu, jeżeli szkoleniowiec zrealizuje zakładane w umowie cele – podała oficjalna witryna.

Subskrybuj
Powiadom o
164 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
abm
3 miesięcy temu

to sa jakies jaja , 2 dni przed meczem? nie mogl juz Patryk tego zagrac ??

Paweł
Odpowiedź do  abm
3 miesięcy temu

Może jeszcze z wesela nie wrócił?

Reminio
Odpowiedź do  abm
3 miesięcy temu

I już źle…zrobiliby go trenerem po meczu, byłoby że mogli wcześniej i poprowadzi z Radomiakiem. Dzizys! Bez Patryka drużyna zagra swoje i lepiej :)

Drakar
Odpowiedź do  Reminio
3 miesięcy temu

Dokładnie masz 100% racji dla Czubaka to było jeszcze o wiele za wcześnie i sam jest trochę sobie winny że dał się wkręcić Szymańskiemu. Kto normalny podpisuje kontrakt na 4 lata z trenerem który nawet jeszcze nie jest trenerem. Mógł się zgodzić i ogłosić że będzie tymczasowo prowadzić Widzew do czasu aż nie znajdą trenera. I dzisiaj by nie było tego szumu a on sam by mógł dalej zostać i się uczyć. Teraz tylko wyraźnie zaznaczyć że nie ma grania przeciwko trenerowi i jak się komuś nie będzie podobać to kontrakt rozwiązać a trener zostanie. Czas by w Widzewie wkońcu… Czytaj więcej »

Last edited 3 miesięcy temu by Drakar
arch
Odpowiedź do  abm
3 miesięcy temu

Z wyglądu trochę przypomina Jurgena Kloppa, może to dobry omen.

Łaskotany tygrys
Odpowiedź do  arch
3 miesięcy temu

Przecież to Wawrzyniak z brodą.

Golleador
Odpowiedź do  Łaskotany tygrys
3 miesięcy temu

To samo pomyślałem

RTS-TUREK
Odpowiedź do  Łaskotany tygrys
3 miesięcy temu

Buahahaha

Michał z Krakowa
Odpowiedź do  Łaskotany tygrys
3 miesięcy temu

Z twarzy Wawrzyniak, z ubioru Probierz, z czapeczki Klopp…

MEfi.
Odpowiedź do  arch
3 miesięcy temu

Z tej fotki to Wawrzyniaka, otwierając newsa prawie miałem zawał…

urek
Odpowiedź do  arch
3 miesięcy temu

Z wyglądu Jakub Wawrzyniak :)

Mario
Odpowiedź do  abm
3 miesięcy temu

Zobaczymy, ale coś nie wróżę z tego niczego dobrego

Sebek
Odpowiedź do  abm
3 miesięcy temu

Ciekawe czy w końcu przejedziemy się jak walec po lidze, czy będzie marazm i nie udolność, już jutro pierwszy mecz do zobaczenia.
Tylko Widzew RTS!!!

Marcin
3 miesięcy temu

WTF

Krzysztofpiastòw
3 miesięcy temu

Nie znam gościa, ale rada dla niego. Proszę sobie samemu dobrać TRENERA BRAMKARZY, nie powielając błędu Sopica .
Czubak miał to pewnie też narzucone.
Ogólnie powodzenia. TYLKO WIDZEW.

kotas king
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

Cucs
3 miesięcy temu

Jak to było? Nie ma tematu zmiany trenera ?

hubertinio
Odpowiedź do  Cucs
3 miesięcy temu

W kontekście tego newsa dziwna była ta wypowiedź.

Reminio
Odpowiedź do  Cucs
3 miesięcy temu

Wierzę że dlugo interesujesz się pilka. ZAWSZE KIEDY KTOS MOWI : TRENER NA PELNE ZAUFANIE, NIE MA ZMIANY GO TEMATU…jest to kilka godzin badz dni i ogłasza się nowego trenera.
Piza tym RD nie mógł powiedzieć, że tak szukamy…Miał by xero klasy i osłabiłby i tak już słaba pozycję trenera.

Józek
Odpowiedź do  Reminio
3 miesięcy temu

Owszem, ale mógł się nie wypowiadać wcale to byłby profesjonalizm, a tak skłamał. To takie chłopskie i podejscie tchórza

Drakar
Odpowiedź do  Józek
3 miesięcy temu

W którym miejscu skłamał wyraźnie powiedział że na dziś nie ma tematu ale zostawił to dyrektorom do analizy i będą podejmować decyzje. Widocznie analiza pracy Czubak nie wypadła dobrze. I przestańcie skomleć no to jest bardzo dobry pomysł i szkoda było marnować czasu do Grudnia z Czubakiem.

Galacticos
Odpowiedź do  Józek
3 miesięcy temu

nie skłamał, powiedział „na dziś nie ma tematu”, 1 dzień minął i już temat był

Michał
Odpowiedź do  Cucs
3 miesięcy temu

„Na dziś”, a to było jednak kilka dni temu…

Reminio
Odpowiedź do  Michał
3 miesięcy temu

W pilce czas biegnie szybciej niż w życiu. Cis co wczoraj jest normalne, jutro już nie.

Michał z Krakowa
Odpowiedź do  Reminio
3 miesięcy temu

Od razu mówiłem, żeby czytać między wierszami wypowiedź właściciela – wyraźnie dał do zrozumienia, że z decyzją co do trenera czekali na nowe osoby w pionie sportowym, pewnie teraz Dariusz Adamczuk jest tu głównym rozgrywającym. Do Czubaka nic nie mam i trochę mi nawet szkoda, że rozstaje się z Widzewem, ale jednak za szybko się wyrwał do przodu – bycie menadżerem to nie tylko wiedza merytoryczna w zakresie techniki i taktyki piłkarskiej czy fizjo, ale też przede wszystkim zarządzanie ludźmi, charakterami. Jak była taka wiara w niego, to powinien najpierw dwójkę samodzielnie poprowadzić w III lidze. BTW – po początku… Czytaj więcej »

@Mariusz1970
Odpowiedź do  Cucs
3 miesięcy temu

Teraz to się naprawdę robi „cyrk”,co innego mówi się w mediach, a zupełnie co innego się robi.Właściciel chyba za dużo ma „podpowiadających”.

kotas king
Odpowiedź do  @Mariusz1970
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

Lion
Odpowiedź do  kotas king
3 miesięcy temu

Ile jeszcze razy się powtórzysz z tą wklejką? Przeczytaliśmy raz i wystarczy. Płyta ci się zacięła?

Galacticos
Odpowiedź do  Cucs
3 miesięcy temu

słowo klucz tam było – „na dziś” nie ma :)

Piotr_57
Odpowiedź do  Cucs
3 miesięcy temu

Teraz już mamy inną chwilę, tamta była dawno, już jej nie ma.

Yondu
3 miesięcy temu

Widzew klub mem

Jacek
Odpowiedź do  Yondu
3 miesięcy temu

Nie ma co minusować tego wpisu. Nic dodać nic ująć. Wszedłem tutaj żeby to samo napisać, ale mnie Yondu uprzedziłeś:) Zgadzam się w 100%, to jest mem:) Profesjonalizm pełną gębą, mieć dwa tygodnie i dwa dni przed meczem… Nie mogę wyjść z podziwu :)

Pienaar
Odpowiedź do  Yondu
3 miesięcy temu

Ja nie będę obrażał klubu ale zaczyna to przypominać Polonie Warszawa Józefa Wojciechowskiego. Co chwilę jakieś zmiany. Dyrektorzy od wszystkiego. Trzeci trener a gramy 11 kolejkę!. W ten sposób niczego się nie zbuduję. Czasami po prostu trzeba komuś zaufać i dać mu czas nawet na to żeby popełnił błędy i wyciągnął z nich wnioski. Zagraniczny trener , nie zna ligi ani piłkarzy Widzewa. Co jeśli nie wygra 3-4 meczy ? Znowu zmiana ?. Mi Patryka szkoda było widać progres choćby na tle dwumeczu z Termalika. Dzięki Patryk i powodzenia a nowy trenerowi życzę samych zwycięstw.

Dolnoslazak 1910
Odpowiedź do  Pienaar
3 miesięcy temu

drugi mecz z Termalika to byl wypadek przy pracy

kotas king
Odpowiedź do  Pienaar
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

Juzek
3 miesięcy temu

Profesjonalizm…

Nonsens
3 miesięcy temu

Nie narzekam,ale doświadczenie …

Reminio
3 miesięcy temu

Jakub Wawrzyniak.. ale jaja i to tak cichaczem

Kris
3 miesięcy temu

Czubak znowu w Grecji czy to jakieś jaja są?

Reminio
3 miesięcy temu

Idziemy na rekord, byłem pewny zima ale ze juz…
Niko ryzykuje znów z Chorwatem…na papierze Oki. Mistrzostwa, liga mistrzow. Gorzej być nie może więc optymistycznie…

Last edited 3 miesięcy temu by Reminio
JEHOWY
3 miesięcy temu

Jestem w szoku.

Był Ludogorets, Szachtar.
Na papierze całkiem, całkiem, ale papier wszystko przyjmie.

Tak czy inaczej POWODZENIA.

ps. Natomiast, jeśli się nie sprawdzi, to czy będzie kolejna zmiana trenera w przerwie zimowej?
Nie wiem jak wy, ale mam wrażenie, że Robert jest niecierpliwy :D

Reminio
Odpowiedź do  JEHOWY
3 miesięcy temu

Niektórzy nie mają bawet papieru i nic co by mogli tam wpisać sobie. Stąd nie oceniałbym że jest niecierpliwy. Przecież zmiana była konieczna. Wszyscy na nią czekali więc nie osądzajmy, nie oceniajmy i nie krytykujmy.

JEHOWY
Odpowiedź do  Reminio
3 miesięcy temu

Ja jeszcze obstawiam, że Czubak nie dostał się na kurs trenerski i nie czekali do przerwy zimowej :)

Galacticos
Odpowiedź do  JEHOWY
3 miesięcy temu

władował kupe hajsu i haczymy o strefe spadkowa, dziwisz sie ze niecierpliwy? :)

JEHOWY
Odpowiedź do  Galacticos
3 miesięcy temu

Tak i nie :)

Damian P.
Odpowiedź do  Galacticos
3 miesięcy temu

Władował kupę hajsu i mówił o budowaniu w spokoju, nie od razu . . . a co mamy?? Cyrk już powoli!! Kolejne występy jak na arenie po prostu. Mrożące krew w żyłach występy. Tylko artysta w cyrku zanim wyjdzie zrobić akrobacje to musi na trening przeznaczyć setki treningów, żeby zmniejszyć szansę upadku. A u Nas?? Wpuszczasz na arenę z nadzieją, że się nie wyp….. . Po raz kolejny . . .

kotas king
Odpowiedź do  JEHOWY
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

Jake
Odpowiedź do  kotas king
3 miesięcy temu

Możesz powtórzyć?

RTS1910
3 miesięcy temu

CV ma ładne jak na naszą ekstraklasę, ale emocje rozbujałe w tym sezonie od skrajności w skrajność. Panowie tu trzeba w końcu spokoju!

Galacticos
Odpowiedź do  RTS1910
3 miesięcy temu

w Widzewie? xd

Galacticos
Odpowiedź do  Galacticos
3 miesięcy temu

minusujcie, u nas spokoju nie ma i nie będzie, tak było zawsze, tak jest i tak będzie

kotas king
Odpowiedź do  RTS1910
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

kowal
3 miesięcy temu

o co tu kurna chodzi? ja mam chyba troche niesmak. przemyślenie na szybko Dobrzycki morderca z twarzą anioła. Oby opowiadanie o świetlanej przyszłości Widzewa nie było kłamstwem jak docenianie Czubaka. Nowego nie znam, Czubak chyba był za słaby ale mówić jedno robić drugie jakoś ……

kotas king
Odpowiedź do  kowal
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

losarek
3 miesięcy temu

Ale niespodzianka… A tematu trenera nie było… Ciekawe co nam jeszcze szykują.

Zibi
3 miesięcy temu

Wreszcie ! , nie po to zwalniali Sopicia by do konca sezonu grac z drugim trenerem , nie zrobili rozgłosu i bardzo dobrze .Powodzenia trenerze

Sejten666
Odpowiedź do  Zibi
3 miesięcy temu

To po co Czubakowi dali kontrakt do 2029??

Drakar
Odpowiedź do  Sejten666
3 miesięcy temu

Kolega Szymański mu dał żeby sobie trochę zarobił po znajomości.

Radzio
3 miesięcy temu

A jeszcze niespełna 10 dni temu właściciel w telewizji mówił, że nie myśli o zmianie trenera. Oby z tym trenerem wyszło bo inaczej nas dobrodziej upodobni się do właściciela Polonii W. i co miesiąc będziemy mieć nowego trenera a to nie wróży nic dobrego.

xxx
Odpowiedź do  Radzio
3 miesięcy temu

a co mial paplac na lewo i prawo ze bedzie zwalnial dla uciechy takich jak ty

Piotr
3 miesięcy temu

Niezależnie kto został nowym trenerem, to nasz Widzew staje się klubem robiącym z gęby cholewę. 2 dni przed meczem zwalniamy gościa, który nieźle rokował i „miał zaufanie”, tylko „nie miał osiągnięć” na kogoś kto nie zna ani jednego grajka w szatni, nie mówiąc już o grajkach Radomiaka. Smutne i mało profesjonalne jak na klub, którym chcemy być.

Reminio
Odpowiedź do  Piotr
3 miesięcy temu

Co robił????…sam sobie zaprzeczasz, bo nie miał.osiagniec.

Konrad73
Odpowiedź do  Piotr
3 miesięcy temu

Dobrze rokował? Ty tak na poważnie.

Galacticos
Odpowiedź do  Piotr
3 miesięcy temu

osiągał kosmiczne 0.8 pkt na mecz

kotas king
Odpowiedź do  Piotr
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

Henio wróć
3 miesięcy temu

Krótko…Dobrzycki to mem…

Luka
Odpowiedź do  Henio wróć
3 miesięcy temu

Krótko… nie kompromituj się…

XDD
Odpowiedź do  Henio wróć
3 miesięcy temu

Ten mem mógłby wykupić całą twoją rodzinę xD

kotas king
Odpowiedź do  Henio wróć
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

Kajet08
Odpowiedź do  Henio wróć
3 miesięcy temu

Prowadzi biznes wyceniany na wiele miliardów a ty mówisz że jest memem xd

Jake
Odpowiedź do  Henio wróć
3 miesięcy temu

Tak to mem – success kid

rreyrerye
3 miesięcy temu

Bardzo dobra decyzja,szybka i zdecydowana.Tej drużynie brakowało prawdziwego trenera a nie praktykanta.Wypada trzymać kciuki i życzyć powodzenia a marudzić to za tory

ZAWSZE TYLKO WIDZEW
Odpowiedź do  rreyrerye
3 miesięcy temu

Szybka i zdecydowana ,tu zgoda,ale czy bardzo dobra ,to się okaże,oby tak.A kciuki trzymam zawsze, niezależnie, kto jest trenerem,nawet jak był Czubak,to również mu życzyłem powodzenia.

buncio
Odpowiedź do  rreyrerye
3 miesięcy temu

no qrła najlepsiejszy komentosz – podpisuję się w 100%

Witold Skrzypczyński
Odpowiedź do  rreyrerye
3 miesięcy temu

Zgadzam się w stu procentach.Trener Czubak to niebył drugi Siemieniec .Widzew potrzebuje doświadczonego trenera a nie człowieka który się uczy trenerki.Bardzo dobry ruch.

Bus
3 miesięcy temu

Jak to mówią „d.. y nie urywa” Kariera trenerska początek sezonu i out…. Kto to taki wynalazek znalazł? Chyba tylko wyciągnąć kasę z R. D.

Bench Warmer
Odpowiedź do  Bus
3 miesięcy temu

Niko nie zna innej ligi poza chorwacką i litewską. Mogło być gorzej, mógł ściągnąć Zuba

Polexit
Odpowiedź do  Bench Warmer
3 miesięcy temu

hhehehhe szkoda,ze nie zub;-)

Michał
Odpowiedź do  Polexit
3 miesięcy temu

Może się już doliczył, ile tych tytułów w zasadzie było ;)

kotas king
Odpowiedź do  Bus
3 miesięcy temu

Jak pisze Widzew, 51-letni szkoleniowiec od lat słynie z ofensywnego stylu, który prezentują prowadzone przez niego drużyny. Z Szachtarem rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając punkty między innymi przeciwko Realowi Madryt i RB Lipsk, a następnie docierając do 1/8 finału Ligi Europy. Międzynarodowe doświadczenie zbierał także rywalizując w poprzednim sezonie z Łudogorcem w fazie ligowej Ligi Europy.

WIDZEWIAK
3 miesięcy temu

Co Czubak zgarnął za rozwiązanie kontraktu to jego.A moze o to właśnie chodziło?

Michał
3 miesięcy temu

Ja podziwiam Dobrzyckiego. Nie pierdzieli się w tańcu. Twardy facet. Wykończył wszystkich uczestników „greckiego wesela”. Nikt mu nie podskoczy.

hubertinio
Odpowiedź do  Michał
3 miesięcy temu

Rydz jeszcze został.

Gutek
Odpowiedź do  hubertinio
3 miesięcy temu

Rydz nie był na weselu

Galacticos
Odpowiedź do  Gutek
3 miesięcy temu

ale przyklepał tę szopkę

Mexx
Odpowiedź do  hubertinio
3 miesięcy temu

Rydz nie był na weselu :-)

Galacticos
Odpowiedź do  Michał
3 miesięcy temu

nie wszystkich. Na gwiazdkę prezes do wymiany jeszcze.

Reminio
Odpowiedź do  Michał
3 miesięcy temu

Ktoś dostał szanse życia ale pokpil. Gdyby RD tak prowadził firmę to nie osiągnąłby tak wiele. W zyciu trzeba myśleć czadem…
P.S. ciekawe komenty.

Lustro
3 miesięcy temu

Jak zobaczyłem zdjęcie to się przestraszyłem że to Wawrzyniak

Bench Warmer
3 miesięcy temu

To po to zwalniali bajeranta z Chorwacji, żeby zatrudnić bajeranta z Chorwacji? A po paru meczach go znowu zastąpią asystentem i tak w kółko?

Reminio
Odpowiedź do  Bench Warmer
3 miesięcy temu

A to jak jakiś zawodnik np że Sri Lanki nie wypali, to już z tego kraju nie można brać…rozwiń dwój tok myślenia proszę.

Tomasz
Odpowiedź do  Bench Warmer
3 miesięcy temu

Bajerantem to był Czubak, który twierdził, że będzie drugim Siemieńcem

KNZ
3 miesięcy temu

Jakoś slabo to wygląda, dwa tygodnie przerwy, a zmiana dwa dni przed meczem, dziwne… może coś wyjaśni „więcej wkrótce”

Damiao sołsa
3 miesięcy temu

To jest Kuba Wawrzyniak…

hubertinio
3 miesięcy temu

Żartujecie, prawda? Prawda?!

Administrator
Odpowiedź do  hubertinio
3 miesięcy temu

Tak.

marek
3 miesięcy temu

No i git. Do trzech razy sztuka :)

Professor
3 miesięcy temu

Szkoda, ze nie przed przerwa na kadre ale ogolnie jakby ktos nie znal nowego trenera: sr. punktowa z Szachtarem 2.08/mecz w 40 meczach w tym remis w Doniecku z Realem w LM i przegrana na Bernabeu 1:2. Do tego 4:1 z Lipskiem dla Szachtara. Z Ludogorcem 2.05 na mecz z Dnipro 1.8 na mecz. Zakladajac srednia na poziomie 1,8 z Widzewem daje to okolo 62 punktow w sezonie a wiec praktycznie w kazdym sezonie puchary.

wariner
Odpowiedź do  Professor
3 miesięcy temu

W punkt, Dobrzycki ewidentnie zatrudnia w takim schemacie, statystyki, historia, srednia wieku, potencjal. Z Sopicem nie wyszlo, tutaj jest to 1.8, zobaczymy czy sie wybroni. Troche to wyglada jak moneyball / football manager, ale na nasza lige oby starczylo i w koncu zatrybilo, bo takiej jakosci indywidualnej nie mielismy od baaaaardzo dawna. Jak bedzie umial z tego zrobic druzyne to moze w koncu zaskocza trybiki maszyny i wrzeciono pojdzie w ruch tkajac dalsza czesc historii. Tylko Widzew!

slawo
3 miesięcy temu

Jeszcze nie tak dawno 90 procent wpisów na forum jechało po Czubaku że wf – ista i póki on trenuje to nic z tego nie będzie. Teraz przychodzi trener z jakimiś sukcesami to też źle , panowie wam to dopiero dogodzić ??
Inna sprawa że te zmiany to tak dziwnie robione ” z partyzanta ” ale pewnie nowe nabytki Widzewa w dziale sportowym chciały się wykazać….???

Reminio
Odpowiedź do  slawo
3 miesięcy temu

Chory kraj. Jak to mówił Piksudski…. Nigdy nie będzie dobrze. Nagle Czubaka im Szkoda :))))
Chcieli zmiany i teraz pier….ą!

roy
Odpowiedź do  slawo
3 miesięcy temu

masz racje powinni zrobić sondę

Kibic
Odpowiedź do  slawo
3 miesięcy temu

Jeszcze sie do tego nie przyzwyczailes? przeciez my stekanie i narzekanie mamy we krwi;)

Reminio
3 miesięcy temu

Czy wszyscy krytykujacy ta decyzje mają nie po kolei w głowie. Czy my jako Polacy musimy być takimi choragiewjami i być tak zakłamanymi.
Przecież tu o niczym innym nie pidaliscie , jak o krytyce trenera I jego zmianie. Wiecznie jechanie po nim i nagle co oni robią.
Wiedziałem że tu jest dziecinada ale że takie ograniczenie…

Gutek
Odpowiedź do  Reminio
3 miesięcy temu

Nie chodzi o zmianę postawy w sprawie Czubaka. Chodzi o to co się dzieje w tym klubie. Kasa przepalania na maksa. Sorry ale za Stamira może było biednie ale normalnie. Małymi łyżkami krok po kroku się rozwijaliśmy. Tutaj jest wszystko na hurra. Gdyby tak działali w górniku czy craxie, lub jagiellonia to już by lądowali w 1 lidze a nie w czubie tabeli. Tylko i wyłącznie kasa RD nas ratuje.

Reminio
Odpowiedź do  Gutek
3 miesięcy temu

W takim tempie rozwijania , rozwinelibysmy się jak papier toaletowy. Z czym i kim byś się rozwinąć…My zwiększamy budżet o 5 mln rocznie a czołówka o 30 mln.rocznue. O czym Ty mówisz Gutek…te 2 mln Stamira już by nie wystarczyło bo czołówka zapier…..dzięki grze w pucharach.
I NAPISZE TO PO RAZ 100 CZEMU TAK WIELE WKLADA I CHCE SZYBKO…BO STRATY POZIOM BYLY OGROMNE. PRZEPASC FINANSOWA, SPORTOWA, ORGANIZACYJNA.

Pawcho
Odpowiedź do  Gutek
3 miesięcy temu

Twoja kasa? Nie wiec kwestia przepalania kasy powinna cie malo obxhodzic. Swoja droga jestem prawie pewien ze za stamira narzekales że marazm w klubie, ze nic sie nie dzieje. Taki typowy polski narzekacz.

Qba
3 miesięcy temu

To jest po*ebane…

Galacticos
Odpowiedź do  Qba
3 miesięcy temu

jak będzie wyciągał ponad 0.8 pkt na mecz to nie takie po*ebane jednak

Juzek
3 miesięcy temu

Widzew, potrzebował na tym stanowisku profesjonalisty.
Miejmy nadzieję że swym autorytetem i stylem ofensywnym gry zmieni jakość drużyny.
Bravo panie Dobrzycki!! Twarda ręka profesjonalizmu musi być!

ZAWSZE TYLKO WIDZEW
3 miesięcy temu

„Dziwny jest ten świat”.
Pierwsze pytanie,które mi się nasuwa,to ciekawe na jak długo.Idziemy na rekord w nieustannych zmianach trenerów ?
No dobrze, trzeba zaufać po raz kolejny włodarzom naszego klubu, przecież wiedzą co robią,czyż nie ?Nie pozostaje nic innego, niż życzyć powodzenia nowemu trenerowi i jego ludziom. Tylko , że znowu będzie trzeba czekać jakiś czas na efekty pracy nowego sztabu, co znowu będzie frustrujące,gdy początkowo może nie być wyników.

Www
3 miesięcy temu

Najwiekszy problem to radio widzew,prostak rayan celowo przez male r, dubanie i nakrecanie i gadanie caly czas to samo……ludzie sluchajacy to radio i ten caly rayan to towarzystwo wzajemnej adoracji zamknac to badziewie bo z Widzewem ma niewiele wspolnego

Last edited 3 miesięcy temu by Www
Henio wróć
Odpowiedź do  Www
3 miesięcy temu

” Wolontariusze”

Xprt
Odpowiedź do  Www
3 miesięcy temu

Posłuchałem kilka razu audycji porannej. Teraz boję się kliknąć, bo żółć którą się tam ulewa psuje myślenie na resztę dnia..

1910
Odpowiedź do  Xprt
3 miesięcy temu

prowadzacy z racja na wylacznosc,wielki polonista,pilkarski znawca krytyk a tak naprawde facet maruda

Widzu
3 miesięcy temu

Z moich czterech życzeń, które zostawiłem pod innym postem trzy godziny temu dwa właśnie się spełniły (bo rozumiem, że Patryk zostaje na asystenturze w Klubie?) pozostaje zatem na ten tydzień tylko rozjechać przydupasów ległej i wypędzić na cztery wiatry prezeska-lizuska. Wszystkiego najlepszego Trenerze! Powodzenia z Widzewem!!!

Reminio
Odpowiedź do  Widzu
3 miesięcy temu

Czubak odchodzi. Rozwiązany kontrakt. Z towarzystwa wzajemnej adoracji został.jeszcze Rydzu

Galacticos
3 miesięcy temu

To jak to z tym zaufaniem do Czubaka było? Buhahahaha…

Nie można było wcześniej? Zmarnowana przerwa na kadrę…

Luka
Odpowiedź do  Galacticos
3 miesięcy temu

Ponoć rozmowy trwały od końca września, więc chyba nie można było.

Zbig
3 miesięcy temu

Jeszcze seson sie nie skonczyl a mamy juz trzeciego trenera?Szkoda mi Pilkarzy ze musza sie uczyc trzeciego systemu i zrgac sie ? Zycze chlopaka Powodzenia w nauce??a Panu Dobrzyckiemu rorzutnosci ???

Robo 12
3 miesięcy temu

Co tu się wyprawia. Co to znowu za wynalazek.
Panie Robercie klub i piłkarze potrzebują trochę stabilizacji. Miało nie być nerwowych ruchów, ..

Winetou
3 miesięcy temu

A może tu chodzi o to aby o Widzewie było głośno a i przy okazji o firmie Panattoni pana RD,taka reklama że się tak wyrażę za darmo, może głupoty piszę ale faktycznie, jak to ktoś już tu napisał że ten klub to mem, ależ ciężko być kibicem Widzewa

waldi
3 miesięcy temu

ciekawe czy widział boiska treningowe ?? żeby nie nażekał że trenuje w parku bo będzie jak z sofcem

Zbig
3 miesięcy temu

Trzeci trener ? Piłkarze będą mieli odlot jakim system grac( współczuje) Dla piłkarzy życzę powodzenia a dla nie których zimnego prysznica . Od razu za jednym zamachem zwolnić natychmiast trenera bramkarzy . Wystarczy zgarnianie forsy za nic od pierwszego dnia. Żadnego bramkarza nie wykreował nawet do niższych lig. Szkoda by było dać mu trampkarza do trenowania. Powodzenia WIDZEW

radrad88
3 miesięcy temu

Dobrzycki trochę jak Patrick Bateman :)
Obecnie w Widzewie rządzą psychopaci.

Robert
3 miesięcy temu

Dobrzycki czy to będzie nowy Jesus Gil

Last edited 3 miesięcy temu by Robert
Robert M
3 miesięcy temu

Pan Czubak out w koncu

Michał
3 miesięcy temu

Mam wrażenie że jeśli ten trener nie wypali, to Niko też nie będzie w klubie.
Bardziej profilem podoba mi się nowy trener Pogoni, ale CV też niczego sobie.
Pozostaje życzyć powodzenia, a Czubaka mimo wszystko zostawiłbym w klubie, myślę że ma potencjał, nie doszły do nas żadne zakulisowe opinie że stracił szatnię, wszyscy go chwalą za warsztat.

Jurek
3 miesięcy temu

Czy to jest zdjęcie Wawrzyniaka czy Chorwata

Radosław
3 miesięcy temu

Kolejny czarodziej Bałkanów. Oby mu pykło. Kto bogatemu zabroni…? Niech ktoś mnie pocieszy i przypomni kogokolwiek z tamtego kierunku który nie zawiodł oczekiwań na prawie całej linii..

KacperRDG
Odpowiedź do  Radosław
3 miesięcy temu

Josip Broz Tito :-) zawiódł, ale nie na całej linii ;-)

Last edited 3 miesięcy temu by KacperRDG
Pablo
3 miesięcy temu

Nikuś nikogo nie zna w Polsce, tylko albo albaniec albo jugol,paradii ciąg dalszy!

Last edited 3 miesięcy temu by Pablo
Xprt
3 miesięcy temu

Jestem mega zaskoczony. Po ostatnich zmianach „dyrektorskich” byłem prawie pewny, że zaraz przyjdzie Kolendowicz…

Karol
3 miesięcy temu

Na koniec sezonu będziemy mieć więcej trenerów niż punktów, czuję, że pójdziemy drogą Poloni Warszawa Wojciechowskiego

Domo
3 miesięcy temu

Czekam kiedy Robert Dobrzycki ogłosi, że nie ma tematu zwolnienia nowego trenera. ;D

Matt
3 miesięcy temu

Ludzie, co tu się wyprawia? Skoro mieli zwolnić Czubaka, czemu nie zwolnili go, powiedzmy w niedzielę poniedziałek po meczu w Niecieczy? Była przerwa reprezentacyjna i nowy trener miałby dobre 10 dni na układanie swoich klocków. To sporo czasu. A tu robi się nagłą roszade na 48 godzin przed meczem! Ktoś nad tym wszystkim panuje?

Juzek
Odpowiedź do  Matt
3 miesięcy temu

Zwolnili tylko jego.
A reszta sztabu została,czyli ludzie którzy zaprezentują wizję Czubaka dla nowego trenera.
To tak samo jakby poleciał na wesele do Grecji a drugi trener gra sparing.
Myślcie!

Matt
Odpowiedź do  Juzek
3 miesięcy temu

Panie myśliciel, czy ja dobrze zrozumiałem? Niby zwolnili Czubaka, a mimo to nadal w trenowaniu zespołu ma królować wizja Czubak?! To po co w takim razie było go w ogóle zmieniać? Nowego trenera chyba zatrudnia się po to, by miał swoją wizję, a nie tylko był kontynuatorem wizji poprzednika, którego suma summarum w klubie nie chcieli

Juzek
Odpowiedź do  Matt
3 miesięcy temu

Jprd…synu, myśl.
Wystawia prawdopodobnie ten sam skład co ostatnio z termalika, zrobią regulaminowe zmiany…aby mógł zobaczyć potencjał poszczególnych zawodników..czyli narazie nie znając zawodników…

Matt
Odpowiedź do  Juzek
3 miesięcy temu

Juziu przez „u”, przestań już nadużywać tego słowa „myśl”. Jakąś obsesje masz na tym punkcie, ktoś cię kiedyś ostro ganił za brak myślenia, że teraz tak obsesyjnie do tego nawiązujesz? Uważasz się za takiego myśliciela, a tymczasem czytając twoje wypowiedzi, ciężko odnaleźć w nich jakąś myśl, która by zwalała z nóg. Sorry, ale jak dla mnie, ani pierwszy, ani drugi wywód, za bardzo kupy się nie trzyma. a bynajmniej nie należę do ludzi, którzy głowę mają tylko po to, by na niej czapkę nosić. A potencjał zawodników można już trochę poznać podczas kilkudniowych zajęć treningowych. Wcale nie trzeba uczyć sie… Czytaj więcej »

Reminio
Odpowiedź do  Matt
3 miesięcy temu

Czasem warto przegrać bitwę patrz radomiak a wygrać wojnę patrz efekt na koniec sezonu. Mam nadzieję, że ogarniesz…

Matt
Odpowiedź do  Reminio
3 miesięcy temu

Następny super myśliciel ze stajni Juzia! Sorry, ale twojego i Juzia toku nie ogarniam. Rozwiń zatem myśl, jeśli potrafisz wyjść poza slogany.
Wrzucić nowego trenera zaraz na głęboką wodę, niecałe 48 godzin przed meczem, podczas gdy była możliwość dać mu dobre 10 dni, by się z drużyną docierał i wzajemnie. Widzisz, w tym jakąś logikę w imię przegranej bitwy i wygranej wojny?
Czekam z niecierpliwością na twoje rewolucyjne przemyślenia w tym temacie!

Józek
3 miesięcy temu

R. Dobrzycki: „Na dziś nie ma planów zmiany trenera”6 października 2025, 21:29 | Autor: Ryan

Obłuda i kłamstwo wszędzie teraz, nawet taki biznesmen publicznie kłamie.
Ale decyzja dobra tylko po co ten cyrk ? to takie proste jak śpiewał Dawid K

Galacticos
Odpowiedź do  Józek
3 miesięcy temu

to było 6 października
już od 7 października „na dziś” nie było aktualne

xxx
3 miesięcy temu

A co z Rydzem ?

Markoni
3 miesięcy temu

Dziwny moment… Po ładnej wygranej w lidze? Nie ogarniam decyzji trenerskich. 3 kolejna zmiana której każda jest jakąś spóźnioną reakcją i jak się póki co okazuje- chybioną. Nie znam typa ale znowu zaczną się nieporozumienia na konferencjach, tłumaczenie o braku czasu nie znaniu się z drużyną itp.
Za tydzień usłyszymy że trener nie wiedział że drużyna trenuje w parku i że w ogóle myślał że tutaj to jest samograj a się okaże że tu trzeba trenować, ustalać taktykę i próbować ją wpajać piłkarzom. 3raz w tym roku taki Alvarez, Shehu będą mieli rytą banię nowymi założeniami trenera Chorwata.

Jake
Odpowiedź do  Markoni
3 miesięcy temu

Latwej? Stracone 2 gole z beniaminkiem

xxx
3 miesięcy temu

Super trener z trofeami, dziekuje Panie Dobrzycki

R_E_D
3 miesięcy temu

Ci, którzy tak się dziwią. Dobrzycki powiedział wprost, że na tą chwilę nie ma, ale praca asystenta Czubaka będzie oceniana i weryfikowana. Najwyraźniej słusznie doszli do wniosku, że z tej mąki teraz chleba nie będzie, a asystent może kiedyś będzie trenerem, choć raczej nie w Widzewie

Damian P.
3 miesięcy temu

Nosz ku…. , dwa dni przed meczem?? Serio??
Jak wygramy to będzie efekt nowej miotły, a jak w du.. no to wtedy, że trener nie miał czasu.
Klub piłkarski to nie korporacja, tutaj nie działa się na zasadzie na ASAP!! Rozpiździaj totalny w tym naszym Widzewie się robi.
Trzeci trener, trzeci pomysł na grę, jak tu ma być dobrze punktowo??

Robo 12
3 miesięcy temu

Ciekawe kiedy będzie narzekał na warunki treningowe , śledzenie trenowania stałych fragmentów gry , braku możliwości trenowania na głównej płycie boiska zbyt małej ilości podlewań murawy itd, itd, itd

RTS_Turek
3 miesięcy temu

Nie ma co za bardzo wertowac historii i referencji i tak idac sciezka najnowzszej historii bedzie trenerem na 5 spotkan.

Stan
3 miesięcy temu

Otwieramy tradycyjną formułę: „Dajmy im czas, by mogli popracować”

Jake
Odpowiedź do  Stan
3 miesięcy temu

Odpalam stoper

Sebek
3 miesięcy temu

Nie chwal dnia przed zachodem słońca, czas pokaże, na papieże powinniśmy zdobyć mistrza i puchar kraju, a wygląda jak wygląda, zobaczymy czy Igor będzie strzałem w mistrza czy kolejną klapą, bronią go bardzo dobre średnie punktów. Lepiej aby się udało, bo będzie żenada na całą Polskę i to fakt nie unikniony, a jeśli chodzi o 7 meczy na krzyż rozegranych pod wodzą Patryka Czubaka, ciężko powiedzieć że są za wysokie progi. Czekam na efekt Igora w pierwszym meczu myślę że 5:0 nie jestem wymagający i dobrą grę w ataku pozycyjnym i bezwzględna przewaga w meczu, z wymagań nic się nie… Czytaj więcej »

kibic
3 miesięcy temu

Gratuluję fantazji.

Lili
3 miesięcy temu

Gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcie, to aż zamarłem…Wawrzyniak??? ;)))

Robo 12
3 miesięcy temu

Po co podawać datę zakończenia kontraktu

Gregor
3 miesięcy temu

Mieszają mieszają w tym kotle i czy coś z tego wyjdzie pewnie nic..

Robo 12
3 miesięcy temu

Po co podawać datę zakończenia kontraktu .

Kibic
3 miesięcy temu

Jurgen Wawrzyniak

qbassmanutd
3 miesięcy temu

Jeszcze Rydza pogonić i walczymy o majstra

BazylWidzew
3 miesięcy temu

Następny wynalazek z Chorwacji. Już ten kraj przerabialiśmy, po co dalej w to brną

majcher
3 miesięcy temu

Trochę szok i pytanie jak zareagują piłkarze. Patrząc na inne kluby i ligi to ciężko przypomnieć sobie takie sytacje i tak częste zmiany oraz wpływ na drużynę. Oby ta była już ostatnia w tym sezonie, bo te zmiany i sposób przeprowadzania mało profesjonalnie wyglądają, wizerunkowo też nie najlepiej. Jeżeli zapadła decyzja o zmianie, to szkoda, że tak późno, że nowy trener nie miał choćby sparingu na poznanie drużyny. To o co mam zarzut do trenera Czubaka, ciągnie się od jakiegoś czasu i chciałbym aby nowy trener poprawił to gra obronna, celność podań, wyjście spod pressingu, rozegranie i pogranie piłką, intensywność… Czytaj więcej »

164
0
Would love your thoughts, please comment.x