Ok. 50 Widzewiaków na Ruch – Metalurg Skopje

20 lipca 2012, 13:20 | Autor:

Około 50 Widzewiaków wspierało wczoraj Niebieskich w meczu Ruchu z Metalurgiem Skopje w Chorzowie. Ruch spotkanie wygrał 3:1 choć pierwsza połowa rozgrywana była w nieco usypiającym tempie. Dodatkowo rzutu karnego w 41 minucie nie wykorzystał Marek Zieńczuk. Mimo tego, debiut Tomasza Fornalika w nowej roli – pierwszego trenera piłkarzy Ruchu, wypadł okazale. Ruch udowodnił, że walczyć należy do samego końca, dwie bramki padły bowiem w ostatnich minutach meczu.

Już za tydzień spotkanie rewanżowe w Macedoni.

Tymczasem dziś w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie III rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Jeżeli Ruch wyeliminuje Metalurg Skopje, to w kolejnej fazie zmierzy się ze zwycięzcą pary Metalurgi Rustawi (Gruzja) – Viktoria Pilzno (Czechy). Bliżej awansu jest drużyna Viktorii, która w pierwszy meczu z Metalurgi zwyciężyła 3:1.

Mecze III rundy eliminacyjnej LE odbędą się 2 (Chorzów) i 9 sierpnia (wyjazd).