Oświadczenie w sprawie stadionu Widzewa.
12 lutego 2011, 08:24 | Autor: RyanJako mieszkańcy Łodzi wyrażamy wielkie zaniepokojenie postępowaniem władz miasta w sprawie budowy stadionu Widzewa. Inwestycja ta, ma szanse znacznie wzbogacić infrastrukturę miejską i wpisać się w nowoczesny krajobraz Łodzi.
W obecnej sytuacji finansowej miasta, gdzie wiele dziedzin społecznych wymaga wsparcia, niezrozumiałe wydaje się odtrącenie inwestora, który gotowy jest zainwestować własne pieniądze w budowę stadionu. Obiekt ten, oprócz wpisania się w ścieżkę rozwoju miasta, ma szansę stać się jego wizytówką, a łódzkim piłkarzom umożliwi udział w rozgrywkach piłkarskich najwyższego szczebla. Mamy nadzieję, że wkrótce przyczyni się też do promocji Łodzi poza granicami kraju, poprzez grę drużyny Widzewa w europejskich pucharach.
Wzywamy więc władze Łodzi, by zamiast koncentrować się na budowie stadionu miejskiego z pieniędzy mieszkańców, która może jak inna podobna inwestycja w naszym mieście pochłonąć o wiele większe niż pierwotnie zakładane nakłady finansowe, a później stać się deficytowa, wsparły budowę stadionu Widzewa i infrastruktury wokół niego.
Przywróćcie nam wiarę w Łódź i jej polityków. Niech zwycięży zdrowy rozsądek i dbałość o rozwój miasta. Mamy dość politycznych gierek i postrzegania Łodzi jako miasta drugiej, a nawet trzeciej kategorii.
W imieniu kibiców Widzewa
Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa







Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Motor Lublin
Korona Kielce
Cracovia
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Ząbkovia Ząbki
Lechia Tomaszów Maz.
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska