Patryk Wolański odkryciem sezonu?
26 maja 2014, 14:44 | Autor: RafiSpółka Ekstraklasa S.A. zarządzająca rozgrywkami T-Mobile Ekstraklasy zaprezentowała zestawienie piłkarzy oraz trenerów, którzy nominowani zostali do nagród w sezonie 2013/2014. W kategorii „odkrycie roku” nominację otrzymał bramkarz Widzewa, Patryk Wolański.
Selekcji kandydatów do nagród w poszczególnych kategoriach dokonało specjalnie utworzone z tej okazji gremium, w skład którego wchodzili dziennikarze sportowi z jedenastu różnych redakcji. Procedura wyboru kandydatów odbyła się w dniu wczorajszym, w siedzibie platformy telewizyjnej nc+.
Nie zabrakło miejsca również dla jednego z widzewskich zawodników, a jest nim Patryk Wolański, który mimo newralgicznej pozycji na boisku, a także mimo kiepskiej postawy całej łódzkiej defensywy znalazł uznanie w oczach ekspertów. 22-latek nominowany jest w kategorii „Odkrycie Sezonu„.
Poniżej prezentujemy pełną listę kandydatów, wraz z podziałem na kategorie.
Bramkarz Sezonu
Mateusz Bąk, Radosław Janukiewicz, Dusan Kuciak, Michał Miśkiewicz, Richard Zajac
Obrońca Sezonu
Tomasz Brzyski, Arkadiusz Głowacki, Igor Lewczuk, Marcin Malinowski, Jakub Rzeźniczak
Pomocnik Sezonu
Tomasz Jodłowiec, Gergo Lovrencsics, Michał Masłowski, Miroslav Radović, Radosław Sobolewski
Napastnik Sezonu
Paweł Brożek, Grzegorz Kuświk, Marco Paixao, Marcin Robak, Łukasz Teodorczyk
Odkrycie Sezonu
Paweł Dawidowicz, Daniel Dziwniel, Dawid Kownacki, Michał Masłowski, Patryk Wolański
Trener Sezonu
Henning Berg, Jan Kocian, Leszek Ojrzyński, Ryszard Tarasiewicz, Dariusz Wdowczyk.
Ostateczne wyłonienie zwycięzców w sześciu kategoriach nastąpi na specjalnej Gali Ekstraklasy, która odbędzie się 2 czerwca, a wyboru dokonają sami piłkarze i trenerzy z najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju za pośrednictwem ankietowego głosowania. Dodatkowo na wspomnianej uroczystości poznamy najlepszego piłkarza kończącego się sezonu, a także autora gola i parady bramkarskiej sezonu. Nominacje w tych dwóch kategoriach poznamy 29 maja, po zakończeniu ostatniej 36. kolejki ekstraklasy.
Transmisja z Gali Ekstraklasy zaplanowanej na 2 czerwca 2014 roku przeprowadzona będzie przez stację Canal+ Sport – początek uroczystości o godz. 20:20.
źródło: ekstraklasa.org








Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Górnik Zabrze
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Motor Lublin
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Korona Kielce
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Olimpia Elbląg
Mławianka Mława
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Broń Radom
KS Wasilków
Znicz Biała Piska