Po trzy punkty na Kaszuby
8 lutego 2025, 20:03 | Autor: Michał
Nie tylko pierwsza drużyna Widzewa Łódź rozegra jutro swój mecz o punkty. Do rywalizacji w Futsal Ekstraklasie przystąpią również futsaliści czerwono-biało-czerwonych, którzy udadzą się na Kaszuby, by zmierzyć się z ekipą We-Met Kamienica Królewska.
Najbliższy mecz będzie widzewiaków niezwykle istotny. Tabela ułożyła się bowiem tak, że aż trzy zespołu gonią podopiecznych trenera Stanisławskiego, którzy cały czas okupują ósmą pozycję. Dla wszystkich ekip to miejsce to łakomy kąsek, gdyż jest to ostatnie „biorące” grę w fazie play-off. Ekipa z Kamienicy Królewskiej ma w tabeli 20 punktów, czyli o trzy mniej od futsalistów z Łodzi.
Tegoroczne rozgrywki zdecydowanie nie układają się dla We-Metu dobrze. Podopieczni Ołeksandra Bondara w czterech tegorocznych meczach zdobyli zaledwie dwa punkty. W ostatniej serii gier zespół ten musiał pogodzić się z dotkliwą porażką z Legią Warszawa 0:6! Statystyki przemawiają zatem na korzyść Widzewa, również jeśli spojrzymy na historię starć. W Ekstraklasie i I lidze obie drużyny mierzyły się siedmiokrotnie. Widzew ani razu nie przegrał, notując 6 zwycięstw i jeden remis.
Wygrana w jutrzejszym meczu byłaby kolejnym krokiem do zapewnienia sobie utrzymania i walki o fazę play-off. Mecz z drużyną We-Met Kamienica Królewska odbędzie się jutro o godz. 17:00 na obiekcie w Sierakowicach. Transmisję z tego pojedynku będzie można śledzić za pośrednictwem platformy futsalekstraklasa.tv.







Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Lech Poznań
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Radomiak Radom
Cracovia
Korona Kielce
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska