Podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy

25 lipca 2022, 20:55 | Autor:

Druga kolejka Ekstraklasy za nami! A przynajmniej sześć meczów, które odbyło się w ciągu ostatnich czterech dni, gdyż pozostałe trzy spotkania zostały przełożone. Niespodziewanym liderem nadal jest Wisła Płock, a dla kibiców Widzewa Łódź liczy się zwycięstwo ich ulubieńców oraz awans, z trzynastej na szóstą pozycję w tabeli.

Po pokonaniu Lechii Gdańsk przed tygodniem, teraz podopieczni Pavola Stano spisali się jeszcze lepiej. Po nieco ponad dwudziestu minutach prowadzili w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań po dwóch bramkach Rafała Wolskiego, a w dalszej części tego spotkania swój dublet dorzucił Davo. „Nafciarze” liderują tabeli z kompletem punktów i aż siedmioma strzelonymi golami, choć sześć „oczek” zapisała na swoim koncie także Cracovia. Krakowianie w sobotę całkiem pewnie pokonali Koronę Kielce 2:0. Rezultat, niefortunnym samobójczym trafieniem otworzył Grzegorz Szymusik, a ustalił go na koniec Mathias Hebo Rasmussen.

Pierwsze trzy punkty w sezonie Ekstraklasy zdobyły Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. „Wojskowi” na własnym stadionie ograli Zagłębie Lubin 2:0, zaś dwukrotnie do protokołu sędziowskiego wpisywał się Paweł Wszołek. Bardzo ciekawy przebieg miał mecz na Dolnym Śląsku. Prowadzenie dał gospodarzom Dennis Jastrzembski, ale jeszcze podczas pierwszej połowy, kolejnym cudownym strzałem z dystansu, wyrównał Wahan Biczachczian. O losach tego pojedynku rozstrzygnął po przerwie Daniel Leo Gretarsson. Zwycięzcy nie poznaliśmy w batalii pomiędzy Stalą Mielec a Radomiakiem Radom – zakończyła się ona remisem 1:1.

Trzy starcia zostały przełożone na wniosek drużyn grających w europejskich pucharach. W innych terminach (jak na razie ich nie znamy) mierzyć się będą ze sobą Lechia z Górnikiem Zabrze, Miedź Legnica z Lechem Poznań czy Piast Gliwice z Rakowem Częstochowa.