Podsumowanie 25. kolejki IV ligi

9 kwietnia 2023, 16:13 | Autor:

Za nami 25. kolejka zmagań w IV lidze! Minione dni przyniosły wiele niespodzianek, wielu faworytów nie zdołało wygrać swoich spotkań, a jedno starcie nie doszło do skutku. Nie zmienia się jednak sytuacja na górze tabeli. W dalszym ciągu funkcję lidera sprawuje Widzew II Łódź, który zainkasował komplet oczek.

Łodzianie zmierzyli się na wyjeździe z Jutrzenką Drzewce. Toczone w ciężkich warunkach atmosferycznych spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:0, dzięki czemu rezerwy czterokrotnego mistrza kraju niezmiennie otwierają tabelę IV ligi. Dużo emocji przyniosła piątkowa rywalizacja Sokoła Aleksandrów Łódzki z Zrywem Wygoda. Nieoczekiwanie to przedostatni w tabeli Zryw odniósł zwycięstwo, choć wszystkie trzy bramki padły w ostatnich minutach meczu, a ta na miarę triumfu została zdobyta w piątej minucie doliczonego czasu gry. Komplet oczek na tak wymagającym terenie zwiększa szansę piłkarzy z Wygody na utrzymanie w lidze.

Na brak bramek nie narzekali również kibice w Bełchatowie. Mecz tamtejszego GKS ze Zjednoczonymi Stryków początkowo zaskakiwał, bowiem to goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. W drugiej połowie wicelider pokazał jednak swoją siłę i ostatecznie wygrał to spotkanie 5:2. O dużym zawodzie mogą mówić w Opocznie. Ceramika nie zdołała postawić się ekipie KS Kutno i przegrała przed własną publicznością 0:3. Bardzo pewnie kolejny komplet punktów zdobył z kolei AKS SMS Łódź, który pokonał przy ul. Milionowej Skalnik Sulejów 5:1.

W sobotę zatrzymana została rozpędzona Stal Niewiadów. Po trzech meczach bez porażki z rzędu, żółto-niebiescy przegrali na wyjeździe z Borutą Zgierz 0:3, ale dalej pozostają nad strefą spadkową. Zdecydowanie do jednej z największych niespodzianek doszło w Piotrkowie Trybunalskim. Polonia nie zdołała bowiem zdobyć trzech punktów w starciu z ostatnim WKS 1957 Wieluń i to drużyna z zachodniej części województwa wywiozła do domu pierwszy w tej rundzie komplet oczek. Najbardziej rozczarowani byli z pewnością kibice w Buczku, ponieważ starcie z Omegą Kleszczów nie odbyło się ze względu na stan boiska.

Mecze 25. kolejki IV ligi:

czwartek, 6 kwietnia

Jutrzenka Drzewce – Widzew II Łódź 0:2 (Niedzielski, Przybułek)

piątek, 7 kwietnia

Sokół Aleksandrów – Zryw Wygoda 1:2 (Bierżyński – Bogus x2)
GKS Bełchatów – Zjednoczeni Stryków 5:2 (Wroński x2, Czapla x2, Golański – Miarka, Sobczak)

sobota, 8 kwietnia

Ceramika Opoczno – KS Kutno 0:3 (Telestak, Dąbrowski, Kacela)
AKS SMS Łódź – Skalnik Sulejów 5:1 (Pietrasiak x2, Banasiak, Rulewicz, Kowalczyk – Szlaski)
RKS Radomsko – Włókniarz Zelów 4:1 (Molis x2, Machaj, Kolasa – Czyżewski)