Podsumowanie 3. Rundy Pucharu Polski

7 grudnia 2023, 23:14 | Autor:

Znamy już komplet ośmiu ćwierćfinalistów obecnej edycji Pucharu Polski. Dla kibiców Widzewa najważniejszą informacją jest oczywiście obecność w tym gronie łódzkiej drużyny. Na kogo może ona trafić w piątkowym losowaniu?

3. Runda rozpoczęła się bardzo specyficznie – od pojedynków drużyn, które w poprzedni weekend zmierzyły się ze sobą w rozgrywkach ligowych. Pogoń Szczecin wzięła rewanż na Górniku Zabrze, tym razem nie przegrywając z nim, ale pokonując go 2:1. „Portowcy” potrzebowali jednak do tego dogrywki, po tym, jak gości wyrównali w ostatniej minucie. Spokojniejszy przebieg miało spotkanie w Białymstoku, choć obie bramki dla Jagiellonii padły dopiero po przerwie. Tym samym Warta Poznań przegrała z tym rywalem po raz drugi w odstępie czterech dni.

W środę mikołajkowy prezent sprawili swoim fanom piłkarze Daniela Myśliwca. O ile w pierwszej połowie toczyli w miarę wyrównany bój w Mielcu, zakończony minimalnym prowadzeniem, o tyle po zmianie stron zdecydowali przeważali i mogli rozstrzygnąć kwestie awansu dużo szybciej. Zmarnowane okazje na drugiego gola zemściły się poprzez wyrównujące trafienie Stali, ale ostateczny cios należał do gości, którzy po dwudziestu latach przerwy znów zagrają 1/4 finału. Napracować musiał się również faworyzowany Raków Częstochowa, który długo remisował bezbramkowo z Cracovią. Zwycięska bramka padła dopiero na początku dogrywki. Dodatkowe trzydzieści minut było potrzebne także w Kielcach, ale niespodziewanie lepiej przysłużyły się one gospodarzom, a nie wyżej notowanej Legii Warszawa. Gdy wydawało się, że dojdzie do rzutów karnych, Korona strzeliła na 2:1, a obrońca tytułu znalazł się za burtą!

Zaskakujący przebieg miało też rozpoczęte w samo południe starcie w Gubinie. Gdy Piast Gliwice prowadził z III-ligową Cariną 2:0, nikt nie wierzył, że czekają ich nerwowe chwile, tymczasem miejscowy kopciuszek zdołał doprowadzić do remisu! Dopiero w ostatnich minutach goście zabrali się do roboty i strzelili trzy gole, zgodnie z oczekiwaniami meldując się w ćwierćfinale. Najbardziej jednostronny przebieg miał mecz w Krakowie, gdzie Wisła rozbiła Stal Rzeszów aż 4:1. Na koniec tegorocznej rywalizacji Lech Poznań stanął na wysokości zadania i przywiózł wygraną z boiska Arki Gdynia.

Już w piątek, o godz. 12:00, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie kolejnej rundy. Zasady będą identyczne, jak w poprzednich ceremoniach. Wisła zagra swoje spotkanie u siebie, a gospodarzy pozostałych par wybierze kolejność wylosowania zespołów. W końcowej ósemce znalazło się bowiem aż siedmiu przedstawicieli Ekstraklasy. O przepustkę do półfinałów drużyny stoczą walkę pod koniec lutego przyszłego roku.

Wyniki 3. Rundy Pucharu Polski:

wtorek, 5 grudnia

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 2:1 po dogrywce (Grosicki, Borges – Musiolik)
Jagiellonia Białystok – Warta Poznań 2:0 (Imaz, Nene)

środa, 6 grudnia

Stal Mielec – Widzew Łódź 1:2 (Wołkowicz – Rondić, Sanchez)
Raków Częstochowa – Cracovia 1:0 po dogrywce (Rundić)
Korona Kielce – Legia Warszawa 2:1 po dogrywce (Dalmau, Remacle – Pekhart)

czwartek, 7 grudnia

Carina Gubin – Piast Gliwice 2:5 (Matuszewski x2 – Tomasiewicz, Dziczek, Ameyaw, Mosór, Chrapek)
Wisła Kraków – Stal Rzeszów 4:1 (Szot, Rodado, Talar, Gogol – Kądziołka)
Arka Gdynia – Lech Poznań 0:1 (Marchwiński)