Porażka koszykarek na rozpoczęcie turnieju w Lublinie

14 września 2019, 12:06 | Autor:

Wczoraj w Lublinie rozpoczął się towarzyski Turniej o Puchar Rektora UMCS. W zmaganiach biorą udział koszykarki Widzewa, które w pierwszym meczu przegrały po dogrywce ze Ślęzą Wrocław 61:69.

Choć podopieczne Wojciecha Szawarskiego nie były faworytkami starcia z wyżej notowanym przeciwnikiem, przez zdecydowaną większość spotkania to one utrzymywały minimalną przewagę. Po trzech kwartach widzewianki prowadziły trzema punktami, ale w ostatniej części meczu koszykarkom Ślęzy udało się wyrównać.

Niestety, dogrywka nie potoczyła się po myśli zawodniczek z Łodzi, które dodatkowo musiały sobie radzić bez wykluczonych za faule Moniki Jasnowskiej Ariny Biłocerkiwśkiej – czytamy na widzewkosz.pl. Ostatecznie Widzew przegrał 61:69, ale i tak pozostawił po sobie świetne wrażenie.

W drugim wczorajszym meczu Cmoki Mińsk pokonały AZS UMCS Lublin 75:69. Dziś o 13:30 widzewianki czeka mecz z gospodyniami, a turniej zakończą jutro rano, pojedynkiem z koszykarkami z Białorusi.

Ślęza Wrocław – Widzew Łódź 69:61 (18:17, 9:11, 14:16, 16:13, 12:4)

Klaudia Gertchen 18, Katarina Vucković 17, Ewelina Gala 15, Arina Biłocerkiwśka 5, Julia Drop 3, Anna Kudelska 3, Jagoda Bandoch 0, Monika Jasnowska 0