Porażka koszykarek w meczu z Artego Bydgoszcz

14 października 2011, 20:15 | Autor:

Artego Bydgoszcz pokonało nasze koszykarki 73:61, choć wcale nie było dziś lepszą drużyną.

Widzewianki do czwartej kwarty prowadziły wyrównany bój z bydgoszczankami. Powtórzyły się jednak niestety błędy z meczu z Liderem Pruszków, rywalki odskoczyły od Widzewa i już nie dało się ich dogonić. – Troszkę brakuje nam wiary w to, że możemy wygrać z Pruszkowem, możemy wygrać z Bydgoszczą. A przecież wcale nie jesteśmy gorsze – mówiła po meczu Lidia Kopczyk.

Zbyt duża liczba błędów i niewykorzystanych sytuacji podkoszowych zaważyła na losach meczu. A przecież jego początek należał do zespołu gości. Po kilku minutach gry prowadziliśmy już 12:4 i wystarczyło kontrolować przebieg meczu. Z boiska zeszły wtedy dobrze grające Lidia Kopczyk i Barbara Głocka i przewaga momentalne zaczęła się zmniejszać. Już w pierwszych minutach drugiej kwarty nie było po niej śladu i Artego prowadziło 18:14. Udane akcje widzewianek pozwoliły odrobić straty i spotkanie toczyło się punkt za punkt. Do przerwy łodzianki przegrywały już tylko jednym punktem. Po zmianie strony Widzew świetnie zaczął od prowadzenia 6:0. Później jednak nastąpił kryzys i do głosu doszły gospodynie. Przy stanie 62:61 dla Artego za pięć przewinień spadła Leona Jankowska, Elżbieta Mowlik rzuciła bardzo ważną trójkę i marzenia o wygranej prysły. Bardzo dobre zawody rozegrała reprezentantka Polski Agnieszka Szott oraz Agnieszka Kułaga, która w czwartej kwarcie grała z czterema faulami na koncie. Nie bez znaczenia miał też fakt, że nasz zespół nie wykorzystał aż ośmiu rzutów osobistych.

Widzewianki nie wygrały ostatnich ośmiu kwart (wszystkie w spotkaniach z Liderem i Artego kończyły się remisami bądź porażkami). Trudno w takiej sytuacji myśleć o wygranej w meczu. Miejmy nadzieję, że zmieni się to za tydzień w meczu z Odrą Brzeg.

Artego Bydgoszcz – Widzew Łódź 73:61
(14:14, 20:19, 19:16, 20:12)

Punkty dla Widzewa: Leona Jankowska 13, Aleksandra Pawlak 13, Lidia Kopczyk 9, Paulina Misiek 7, Barbara Głocka 6, Anna Tondel 6, Lucyna Kotonowicz 4, Natalia Małaszewska 3, Kamila Trojanowska 0.