Poznaliśmy nazwisko arbitra meczu w Szczecinie
14 lipca 2022, 11:58 | Autor: Ryan
W najbliższą niedzielę, piłkarze Widzewa Łódź, po ośmiu latach przerwy, wrócą do rywalizacji w Ekstraklasie. Sezon 2022/2023 podopieczni Janusza Niedźwiedzia zaczną od potyczki w Szczecinie. Wiemy, kto będzie arbitrem tego inauguracyjnego meczu.
Spotkanie z Pogonią – czyli aktualnie trzecią drużyną w kraju – prowadzić będzie Damian Sylwestrzak – ustalił WTM. Ten sędzia z Wrocławia miał już kontakt z łódzkim zespołem, ponieważ w rozgrywkach 2020/2021 biegał z gwizdkiem na boiskach I ligi. W kolejce numer sześć, pojawił on się przy al. Piłsudskiego, podczas starcia z Zagłębiem Sosnowiec (1:1). Dwa lata wcześniej pracował w II lidze i tam również trafiał na widzewiaków – aż trzykrotnie.
Od momentu awansu do Ekstraklasy, wrocławski rozjemca „wpadał” na Pogoń osiem razy! „Portowcy” cztery z tych spotkań wygrali, trzy zremisowali oraz doznali tylko jednej porażki. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że to dla granatowo-bordowych dość szczęśliwy arbiter.
W tę niedzielę, Damianowi Sylwestrzakowi pomagać będą na liniach Adam Karasewicz oraz Bartosz Kaszyński, a sędzią technicznym będzie Łukasz Ostrowski. W Szczecinie, systemem VAR zarządzać będą Piotr Urban oraz Michał Obukowicz.
Obsada sędziowska 1. kolejki Ekstraklasy:
Górnik Zabrze – Cracovia, Łukasz Kuźma (Białystok)
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice, Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Korona Kielce – Legia Warszawa, Tomasz Musiał (Kraków)
Lech Poznań – Stal Mielec, Damian Kos (Wejherowo)
Pogoń Szczecin – Widzew Łódź, Damian Sylwestrzak (Wrocław)
Radomiak Radom – Miedź Legnica, Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Raków Częstochowa – Warta Poznań, Jarosław Przybył (Kluczbork)
Wisła Płock – Lechia Gdańsk, Piotr Lasyk (Bytom)
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław, Paweł Raczkowski (Warszawa)





Górnik Zabrze
Wisła Płock
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Lech Poznań
Korona Kielce
Raków Częstochowa
Radomiak Radom
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
Widzew Łódź
GKS Katowice
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Legia II Warszawa
Ząbkovia Ząbki
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
KS CK Troszyn
GKS Bełchatów
Jagiellonia II Białystok
GKS Wikielec
KS Wasilków
Mławianka Mława
Znicz Biała Piska
Na jakiej zasadzie nasi zasiądą w Szczecinie, bo tu w sumie chłopaki na miejscu nawet nie wiedzą z Pogoni.
Na takiej na jakiej u was siedziało Podbeskidzie na ostatnim meczu albo na takiej jak w derbach Łodzi w 3 lidze jak kibiców gości nie wpuściliście albo na takiej jak na otwarcie stadionu kibice Motoru Lubawa
Ja słyszałem że zostaniemy wpuszczeni i będziemy siedzieć razem z pogoniarzami.Nie wiem ile w tym prawdy,bo aż trudno w to uwieżyç.Niby żadnych zadym ma nie być.Oby tylko nie znalazło się paru kretynów,którzy to zmienią i nie piszę tu tylko o pogoniarzach,ale i o naszych kibicach.
No właśnie oby nie znalazł się ktoś tu albo tu, z mojej strony, czyli Widzewiaka, który od prawie 20 lat mieszka w Szczecinie, fajnie gdyby odbyło się to w normalnej atmosferze
Widzew w barwach czy incognito?