Przed Pogoń – Widzew (porównanie)
28 lutego 2026, 10:02 | Autor: RyanW sobotnie popołudnie drużyna Widzewa Łódź rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Jego rywalem w meczu 23. kolejki Ekstraklasy będzie Pogoń Szczecin, z którą czerwono-biało-czerwoni dawno nie wygrali w ligowej walce.
Oficjalny dostawca statystyk ligowych, czyli Ekstrastats, przygotował graficzne porównanie liczb obu zespołów. Aby powiększyć obraz z danymi, wystarczy w niego kliknąć:








Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Wisła Płock
Cracovia
Korona Kielce
Piast Gliwice
Radomiak Radom
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
GKS Katowice
Motor Lublin
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Pieniądze ani statystyki nie grają. Grają ludzie, więc to od nich zależy wynik meczu. Dla Nas każdy mecz jest w tej chwili o życie. Trzeba uratować ESA. Puchar jest ważny ale w tej chwili nie najważniejszy. Każdy nowy nabytek mówił że zdecydował się przyjść do Widzewa między innymi ze względu na projekt który tu powstaje. Ciekawi mnie czy w tym projekcie jest uwzględniony spadek do niższej ligi. Co by nie mówić i nie pisać dzisiaj tylko 3 pkt.
Pisałem o 3 meczach, ale jeśli bejsbolówka w tym Szczecinie znowu przegra, to nie powinni czekać – tylko zaraz pokazać mu drzwi. Bo za miesiąc może być już za późno na odrabianie strat i czekanie, aż zatrybi.
Dokładnie, puchar nie jest najważniejszy. Teraz liczy się utrzymanie. Jeśli dzisiaj nie wygramy to będzie już bardzo duży krok w stronę 1 ligi.