Raport kartkowy przed meczem z Cracovią
3 maja 2014, 13:54 | Autor: RyanW rundzie jesiennej piłkarze Widzewa żółte kartki gromadzili w ekspresowym tempie. Co chwilę któryś z zawodników oglądał kartonik, nierzadko czerwony, i musiał pauzować w następnym meczu. Wiosną sytuacja uległa diametralnej poprawie – widzewiacy kartek kolekcjonują znacznie mniej, w Kielcach nie obejrzeli ani jednej. A zaznaczmy, że podopieczni Artura Skowronka nie unikali twardej gry i nie odstawiali nóg.
W jutrzejszym spotkaniu z Cracovią zagrożeni będą ci sami widzewiacy, co przed tygodniem. Ostrożniejsza musi być szóstka: Maciej Mielcarz, Krystian Nowak, Patryk Stępiński, Mariusz Rybicki, Alex Bruno i Marek Wasiluk. Do gry wraca natomiast Rafał Augustyniak, który przeciwko Koronie nie wystąpił właśnie z powodu nadmiaru kartek.
W Cracovii zawieszony jest tylko jeden zawodnik – Krzysztof Nykiel. Dla niego mecz przy Piłsudskiego byłby szczególny, bowiem obrońca jest wychowankiem ŁKS. Spotkanie obejrzy jednak tylko w telewizji. Dwóch jego kolegów z drużyny jest blisko pójścia w jego śladu. Trzy kartki na koncie ma Przemysław Kita, a siedem zdążył złapać już Sławomir Szeliga.








Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź
Cracovia
Korona Kielce
Wisła Płock
Śląsk Wrocław
Motor Lublin
GKS Katowice
Wieczysta Kraków
Piast Gliwice
Radomiak Radom
Raków Częstochowa 
KTS Weszło Warszawa
Pelikan Łowicz
Świt Nowy Dwór Maz.
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Mazovia Mińsk Maz.
Olimpia Elbląg
Jagiellonia II Białystok
Widzew II Łódź
Warta Sieradz
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Zambrów
Mławianka Mława
Ząbkovia Ząbki
Polonia Lidzbark Warm.
ŁKS II Łódź
ŁKS Łomża
KS CK Troszyn