Rocznik 2006 wygrał derby z ŁKS!

23 października 2015, 14:28 | Autor:

Widzew_2006

Często na naszych łamach piszemy o najmłodszym roczniku Widzewa – 2006. Dziewięcio i ośmiolatkowie (w zespole jest kilku chłopców urodzonych w 2007 roku) pierwszy raz w tym sezonie rywalizują w regularnych rozgrywkach ligowych. Póki co idzie im nieźle, a wczoraj osiągnęli swój pierwszy sukces derbowy – pokonali rówieśników z ŁKS.

W spotkaniu rozgrywanym na boisku rywala widzewiacy byli faworytem i to się potwierdziło. Co prawda młodzi piłkarze do przerwy remisowali 0:0, ale była to głównie zasługa świetni broniącego golkipera gospodarzy. W drugiej połowie w końcu padły gole. Po trafieniach Dominika Staszczyka i Patryka Szabeli (rocznik 2007) podopieczni Krzysztofa Kaszuby wygrali z ŁKS i wyprzedzili go w tabeli!

Co ciekawe, mecz obserwował m.in wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i członek Łódzkiej Rady Sportu Lech Leszczyński, który był pod wrażeniem meczu i umiejętności zawodników. Jak donosi nam kierownik zespołu Marcin Tarociński, stwierdził on krótko: „Dla tych chłopaków trzeba budować boiska. A co do meczu, zasłużona wygrana Widzewa, która mogła być wyższa, gdyby nie świetny bramkarz ŁKS. W przypadku Widzewa doskonali obrońcy, którzy na niewiele pozwalali napastnikom rywali”.

Gratulujemy młodym widzewiakom pierwszej derbowej wygranej w meczu o punkty!