Rok 2020 rokiem Widzewa w Łodzi?

8 lutego 2019, 16:41 | Autor:

Niedawno rozpoczął się rok 2019, ale widzewskie środowisko myśli już powoli o następnym. W 2020 Widzew obchodzić będzie okrągły jubileusz założenia, dlatego pojawiły się plany związane z obchodami 110. rocznicy.

Klub oraz skupione wokół niego organizacje zaproponowały, by rok 2020 nazwać w Łodzi właśnie rokiem Widzewa. Taka sugestia padła w trakcie czwartkowego spotkania działaczy z lokalnymi politykami. Część radnych, deklarujących wsparcie dla RTS, popiera ten pomysł, ale by oficjalnie podjąć taką decyzję, trzeba będzie uzyskać przychylność większości Rady Miejskiej. Lobbing w tym zakresie ma się odbywać w najbliższych miesiącach.

Szczególne celebrowanie 110. rocznicy powstania Widzewa ma być niejako rekompensatą dla kibiców, którzy nie mieli zbytnio okazji do świętowania w 2010 roku. Gdy klub obchodził setny jubileusz, ówczesny właściciel potraktował sprawę bardzo powierzchownie. Fani do dziś wypominają Sylwestrowi Cackowi, że szczytem jego starań w tym temacie było zaproszenie na stadion Orkiestry Genewskiej.

Teraz przy Piłsudskiego chcą podejść do klubowych urodzin z dużo większym rozmachem. W planach jest nie tylko doprowadzenie do idei „Rok 2020 rokiem Widzewa”, ale także szereg różnorakich wydarzeń, które miałyby się odbywać przez dwanaście miesięcy. Na konkrety kibice muszą jeszcze poczekać.

Więcej o spotkaniu władz Widzewa z politykami TUTAJ.

13
Dodaj komentarz

8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek 66

Zagramy z Juventusem towarzysko na Jubileusz?

Tomek 66

A może jak przed laty Widzew Stary – Widzew Nowy. Pamiętam, że wtedy była nawet transmisja w TVP i oczywiście komplet na trybunach.

Tomek

Chodzi o ten mecz z 2007 ( gdzie grali Citko, Szczesny, Łapiński itp.) czy tym wcześniejszym jak w Widzewie starym grał Boniek itp.? Reportaż Canal+ o tym meczu z 2007 jest na YouTube.

Tomek 66

Nie, ten z 1985 roku na 75-lecie klubu. Zagrali wszyscy najważniejsi, nawet Zibi przyleciał specjalnie z Rzymu w ostatniej chwili.

Fanatyk

Tak, kasę z karnetów da się Ronaldo, a resztę sprowadzimy za kasę od sponsorów.

Leon

Moze mecz oldboyow, kontra byle gwiazdy Borussii lacznie z polskim trio?

1910 W

Prezesie. Stadion rozbudować tak do 23.000 lub 25.000 i reszta Polski będzie nam zazdrościć. To będzie idealny stadion. Większą rozbudową nawet nie zawracajmy głowy rządzącym bo tylko czas będziemy tracić.

Szyman

Jeśli chodzi o temat rozbudowy stadionu, to myślę, że jest sporo miejsca pomiędzy ostatnim rzędem krzesełek a dachem, na oko wejdzie spokojnie 8-10 dodatkowych rzędów krzesełek (nie licząc trybuny A) co dałoby pojemność minimum 23.000 z moich obliczeń. Albo druga opcja zdecydowanie mniej realna – zdjęcie dachu i postawienie dodatkowej trybuny, tak żeby stadion pomieścił 25-30 tys widzów ale to już raczej marzenia, chociaż kto wie… Może jakieś głosowanie, która opcja lepsza i do roboty.

1910 W

Szyman trochę chyba przesadziłeś. Z 4 rzędy da się u góry i jeden na dole. I to już byłoby kapitalne super rozwiązanie. Jako kibic mam zamiar spotkać się za jakiś czas z prezesem. Dla upartego nic trudnego.Choćby parę słów zamienić. Żeby skupili się na małej rozbudowie,ale żebyśmy jej dożyli ….wszyscy musimy dmuchać w jedną trąbkę inaczej temat się rozmydli

Dolar

Na 110 lecie musi być rywal z górnej półki, żadne oldboye. Klub musi się przyzwyczajać do dobrego, a nie wiecznie rozgrzebywać historię. Młodsi kibicę czują już odruchy wymiotne od tego wspominkowa.

Adam

Widzew contra Widzew to jest myśl z pamiątkowym proporczykiem i wpinką!!!!!!

Widzew contra Widzew to jest myśl z pamiątkowym proporczykiem i wpinką!!!!!!

Tomasz

Jako kibic Radomiaka, życzę Widzewowi w 2020 r. awansu tam, gdzie miejsce tego klubu. I tyle w temacie. Elo

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress