S. Andreou: „W następnej rundzie będziemy dużo lepsi”
11 stycznia 2026, 19:52 | Autor: MarcelNa kanale Widzew TV ukazała się pierwsza z kilku rozmów z zawodnikami, przeprowadzanych w czasie obozu przygotowawczego w Turcji. Pierwszym gościem był stoper Widzewa, Stelios Andreou. O czym mówił Cypryjczyk?
O podsumowaniu swojej dotychczasowej przygody w Widzewie
„Po pierwsze od dnia, w którym tu przybyłem, wszyscy koledzy byli dla mnie bardzo mili. Czuję się, jakbym był tu od lat. Nigdy nie czułem się nowy. Ważne było dla mnie, by nie czuć się samotnym i jak najszybciej się zaadaptować”.
O przebiegu adaptacji do drużyny
„Najtrudniejsze było dostosowanie się do stylu gry w Polsce. Każda liga ma inny styl. Dla mnie wymagający, ale nie trudny. Szybko dogaduję się z zawodnikami”.
O zmianach w sztabie szkoleniowym
„Tak, to było trochę dziwne. Najpierw był jeden trener, którego zmieniliśmy po dwóch tygodniach. Potem kolejny – po wygranym meczu. Czasem mogło to powodować zamieszanie. Teraz z obecnym trenerem mamy klarownym plan i każdemu będzie łatwiej”.
O rundzie jesiennej
„Jeszcze zanim tu przyszedłem, oglądałem mecze. Mieliśmy bardzo dobry początek. Po moim przyjściu straciliśmy kilka punktów. Zmieniliśmy trenera. Znów nie było dobrych wyników i przyszedł kolejny. Myślę więc, że był to dla mnie trudny okres. Z obecnym trenerem potrzebowaliśmy trochę czasu na zrozumienie jego planu. Od spotkania z Piastem wyglądaliśmy jednak bardzo dobrze. W ostatnim meczu też graliśmy dobrą piłkę, kontrolowaliśmy mecz. Oni grali długą piłkę na napastnika. Jeśli potrafią strzelać w ten sposób to wiesz, że czasem to niesprawiedliwe. W ostatniej części rundy pokazaliśmy jednak, że poprawiliśmy się indywidualnie i jako drużyna. Teraz mamy 2-3 tygodnie na lepsze zrozumienie planu trenera. Przychodzą nowi, jakościowi zawodnicy. W następnej rundzie będziemy dużo lepsi niż na koniec poprzedniej”.
O Igorze Joviceviciu
„Czuję się dobrze. To jeden z trenerów, który chce się rozwijać – samemu, jak i z zespołem. Chce osiągać cele. Widzę w nim determinację, a to jest najważniejsze dla trenera – mieć determinację i kochać to, co się robi. Dla mnie to jedyny sposób na rozwój i pracę. On również motywuje zawodników na każdym treningu, by dawali z siebie wszystko. To dobry trener dla Widzewa”.






Wisła Płock
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Piast Gliwice
Widzew Łódź
GKS Katowice
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Z Żyro w skladzie to bedzie obrona przed spadkiem.
a z Visusem co będzie? 90 minuta w meczu z Rakowem?
Oby , trzeba mieć nadzieję że runda rewanżowa zostanie wreszcie odczarowana