S. Szota: „Jedziemy do Płocka z wiarą w zwycięstwo”

10 marca 2023, 12:30 | Autor:

W dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami w sali konferencyjnej „Serca Łodzi” udział wziął także Serafin Szota. Obrońca Widzewa także odpowiadał na pytania związane ze zbliżającym się spotkaniem w Płocku.

O zadaniach w defensywie

„Trudno powiedzieć przed spotkaniem, co trzeba zrobić, żeby zachować czyste konto, bo sytuacje meczowe są różne. Na pewno musimy wystrzegać się błędów, grać solidnie i agresywnie w obronie. Wierzymy w to, że w poniedziałek utrzymamy zero z tyłu.”

O możliwym przebiegu meczu

„Według mnie to będzie zupełnie inny mecz niż ten z jesieni. Obie drużyny są w innej sytuacji, Wisła złapała trochę tlenu. To będzie trudne spotkanie, ale jesteśmy dobrze przygotowani. To nie jest przypadek, że w każdym meczu tworzymy sobie tyle okazji. Jedziemy do Płocka z pozytywnym nastawieniem oraz wiarą w zwycięstwo.”

O trenowaniu i graniu meczów na różnych typach boiska

„Odczuwamy to, w pierwszych minutach musimy zaadaptować się do boiska naturalnego, bo na sztucznym gra się inaczej. Jesteśmy jednak zawodowymi graczami, więc musimy to robić jak najszybciej. Jako zawodnik mam nadzieję, że w Płocku ta murawa będzie dobrej jakości, ponieważ ostatnio było z tym różnie. Wierzę, że gospodarze przygotują boisko i będzie można grać na nim w piłkę.”

wypowiedzi za widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x