„Siedmiu wspaniałych” z Robakiem w składzie
8 grudnia 2019, 18:50 | Autor: Ryan
Po dwudziestu jesiennych kolejkach przyszedł czas na przerwę zimową dla piłkarzy. Dla dziennikarzy jest to z kolei okres tworzenia przeróżnych podsumowań. Tym razem wzięliśmy pod lupę zawodników biegających po II-ligowych boiskach. Ilu zaliczyło komplet minut?
Poprzedniej jesieni liczbą graczy, którzy zaliczyli wszystkie spotkania od pierwszej do ostatniej minuty, była większa. W tym roku w tym elitarnym gronie znalazło się tylko siedmiu piłkarzy. 1800 minut mają na koncie reprezentanci sześciu klubów, w tym jeden przedstawiciel Widzewa. Nietrudno domyślić się, że chodzi o Marcina Robaka. Kapitan łódzkiego zespołu zagrał we wszystkich meczach, ani razu nie będąc zmienianym.
W takiej samej sytuacji są również Daniel Feruga z Bytovii Bytów, Grzegorz Rogala z GKS Katowice, Maciej Kowalski-Haberek z Górnika Polkowice, znany łódzkim kibicom Sebastian Zalepa z Resovii oraz dwóch graczy Olimpii Elbląg: Sebastian Madejski i Kamil Wenger.
Ten ostatni jest najbardziej wyeksploatowanym zawodnikiem z całej II-ligowej stawki. Wenger, poza kompletem minut w spotkaniach mistrzowskich, wystąpił również „od deski do deski” w trzech meczach Pucharu Polski. Łącznie, tej jesieni wybiegał więc 2070 minut! Zaraz za nim uplasowali się Robak i Zalepa, ale ich dorobek jest nieco mniejszy, ponieważ Widzew i Resovia zagrali w dwóch pucharowych starciach, a Olimpia w trzech.
Piłkarze z największą liczbą minut w II lidze:
1800 – Daniel Feruga (Bytovia), Maciej Kowalski-Haberek (Górnik P.), Sebastian Madejski (Olimpia), Grzegorz Rogala (GKS), Marcin Robak (Widzew), Kamil Wenger (Olimpia), Sebastian Zalepa (Resovia)
1780 – Kamil Zalewski (Skra)
1772 – Wojciech Fadecki (Błękitni)
1767 – Damian Sierant (Stal Rz.)
1761 – Tomasz Sedlewski (Olimpia)
1757 – Arkadiusz Jędrych (GKS)
1755 – Rafał Mikulec (Resovia)
1738 – Kamil Kuczak (Garbarnia)
1733 – Dariusz Zjawiński (Znicz)
1731 – Michał Balewski (Olimpia)
1710 – Paweł Baranowski (Górnik Ł.), Deleu (Bytovia), Peter Drobnak (Znicz), Damian Kostkowski (Stal Rz.), Tomasz Lewandowski (Olimpia), Jonatan Straus (Legionovia), Marcin Stromecki (Górnik Ł.), Daniel Tanżyna (Widzew)
1709 – Damian Szuprytowski (Olimpia)
1707 – Jan Andrzejewski (Elana)
Dane za 90minut.pl







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
BRAĆ Daniela Ferugę (Bytovia). Widziałem kilka meczy z tym doświadczonym zawodnikiem, uniwersalny WALCZAK świetnie realizujący taktykę narzuconą przez trenera. Kondycyjnie zabiegał nie jednego młodzieżowca. Piłka go szuka. Mentalnie pasował by do Widzewa. Bytovia ma problemy finansowe więc trzeba korzystać.