Sparingowa przegrana juniorów z ligowym rywalem

1 lutego 2020, 14:40 | Autor:

Tuż po zakończeniu meczu rezerw, na sztuczne boisko na Łodziance wybiegli juniorzy starsi Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z AKS SMS Łódź, z którymi rywalizować będą również w Lidze Makroregionalnej U-19.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Prawą stroną przedarł się Jakub Wieszczycki i został sfaulowany w polu karnym, a bramkarza gości mocnym strzałem z jedenastu metrów pokonał Jakub Kmita. W jednej z kolejnych akcji piłka ponownie wpadła do siatki AKS SMS, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej uderzającego Jakuba Rzepeckiego.

Niestety, w 27. minucie przyjezdni wyrównali, gdy po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Maciej Stańczyk i strzałem głową pokonał Aleksandra Wojdę. Kolejne fragmenty gry były bardzo ciekawe, obfitowały też w okazje dla obu drużyn. Najgroźniejszą miał w samej końcówce Kmita, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Druga połowa zaczęła się dużo lepiej dla piłkarzy z ul. Milionowej. Już w jednej z pierwszych akcji wyszli oni na prowadzenie, a Macieja Schmidta ładnym strzałem pokonał Miłosz Kapica. Widzewiacy mogli szybko doprowadzić do remisu, jednak strzał Patryka Glicnera z rzutu wolnego na osiemnastym metrze trafił w mur. Niewykorzystana sytuacja się niestety zemściła, bo w 57. minucie prowadzenie przyjezdnych podwyższył Jakub Pawłowski.

Gospodarze mieli sporo pecha, bo… dwukrotnie trafili w poprzeczkę. Na nieco ponad kwadrans przed końcem udało im się jednak strzelić kontaktowego gola. W szesnastce sfaulowany został Michał Szcześniak, a bramkarza AKS SMS pokonał Glicner. Chwilę później powinno być 3:3! Szcześniak podał na skrzydło do Jakuba Pańczaka, ten dograł do Chądzyńskiego, ale młody widzewiak uderzył wprost w golkipera.

W samej końcówce strzału głową spróbował jeszcze Dominik Najderek, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Łodzianom nie udało się więc odrobić strat i ostatecznie przegrali 2:3, choć zaprezentowali się całkiem nieźle. W kolejnym meczu piłkarze Widzewa zmierzą się z występującą w piotrkowskiej okręgówce Stalą Niewiadów. Spotkanie w niedzielę, 9 lutego, o godzinie 12:00.

U-19: Widzew Łódź – AKS SMS Łódź 2:3 (1:1)
8′ (k) Kmita, 74′ (k) Glicner – 27′ Stańczyk, 47′ Kapica, 57′ Pawłowski

Wojda (46′ Schmidt) – Merecz (72′ Pańczak), Najderek, Winek, Wędzonka – Wieszczycki (46′ Chądzyński), Glicner, Koch, W. Dunajski (63′ Nikodemski) – Kmita (46′ Szcześniak) – Rzepecki