TMRF gromi Gałkówek w blasku rac!

20 maja 2016, 20:14 | Autor:

Gałkówek

Wyjątkowo, bo w piątek, swoje ligowe spotkanie rozgrywał zespół Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego. Kibicowska ekipa pojawiła się w Gałkówku i nie dała miejscowym żadnych szans, gromiąc ich 7:1! Mecz miał wyjątkową otoczkę ze względu na zawieszenie działalności przez tamtejszych widzewiaków.

Fan club Gałkówek postanowił chwili wstrzymać oficjalną działalność. Widzew nadal mieć będzie w tym mieście wielu fanów, ale trzon grupy „rozjechał się po świecie” – jak opisali całą sprawą sami zainteresowani. Swoją aktywność FC Gałkówek postanowił po raz ostatni wykazać właśnie przy okazji meczu z TMRF. Pojawiła się oprawa oraz sporo pirotechniki. Trwał też nieustający doping!

A było co oglądać, bo goście byli tego dnia w świetnej dyspozycji. Już w 12. minucie Robert Świątnicki dał widzewiakom prowadzenie, a po kilku chwilach sam podwyższył prowadzenie. Na przerwę TMRF schodził z jeszcze wyższym wynikiem. Na 3:0 strzelił Adam Paciorkowski.
Po zmianie stron obraz gry wyglądał tak samo. Łodzianie kontrowali gospodarzy i mieli pełną kontrolę nad meczem. W efekcie padały kolejne bramki. W 63. minucie hat-tricka skompletował Świątnicki, a za moment na 5:0 trafił Marcin Ślaski. TMRF nie zwalniał i po golu rezerwowego Dariusza Lisowskiego prowadził już 6:0! W końcówce padły jeszcze dwa gole. Najpierw dublet ustrzelił Paciorkowskim, a w doliczonym czasie gry honorowe trafienie zanotowali gracze z Gałkówka.

Wygrana pozwoliła widzewiakom awansować na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Czy je utrzymają, zależeć będzie od wyniku sobotniego meczu Sparty Łódź. Liderem wciąż będzie po tej kolejce Polonia Andrzejów. Do końca jeszcze trzy serie  spotkań.

LKS Gałkówek – TMRF Widzew Łódź 1:7 (0:3)
Gole dla TMRF: 12′, 18′, 63′ Świątnicki, 27′, 82′ Paciorkowski, 66′ Ślaski, 71′ Lisowski