Trudne zadanie przed futsalistami
14 lutego 2026, 12:00 | Autor: Bercik
Już w nadchodzącej serii spotkań Futsal Ekstraklasy naszą drużynę czeka trudne, wyjazdowe starcie z obecnym wicemistrzem kraju – Constractem Lubawa. Gospodarze dzisiejszego starcia są obecnie na trzecim miejscu w tabeli.
Hala w Lubawie od lat uchodzi za trudny teren dla gości. Constract imponuje szybkim tempem, intensywnym pressingiem oraz skutecznością pod bramką przeciwnika. To drużyna, która potrafi narzucić swoje warunki zarówno w ataku pozycyjnym, jak i przy dynamicznych kontratakach. Lubawianie imponują ofensywą od początku 2026 roku – w trzech ligowych meczach zdobyli aż trzydzieści bramek, pokonują Ruch Chorzów 13:1, Futsal Świecie 8:3 oraz Legią Warszawa 9:2.
Zawodnicy z Łodzi pokazali już w tym sezonie, że nie boją się faworytów. Łodzianie wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym roku, a w Lubawie o przełamanie będzie niezwykle trudno. Faworytem są gospodarze, choć Constract miewał w przeszłości potknięcia z niżej notowanymi rywalami – punkty urwali tu m.in. gracze Futsalu Świecie czy BFS Bochnia. Do kadry wracają najskuteczniejsi gracze Widzewa – kapitan Jefferson Ortiz oraz Filip Marton. W składzie powinni znaleźć się także wychowankowie klubu, ćwierćfinaliści ostatnich mistrzostw Polski do lat 17.
Mecz pomiędzy Constractem Lubawa a Widzewem Łódź rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18:00 w Hali przy ul. św. Barbary 45 w Lubawie. Transmisja z tego spotkania tradycyjnie będzie dostępna na kanale YouTube TUTAJ.







Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin
Cracovia
Korona Kielce
Raków Częstochowa
Lech Poznań
Radomiak Radom
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Motor Lublin
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska