Trzech piłkarzy opuszcza Akademię Widzewa

19 czerwca 2022, 13:55 | Autor:

Ostatnie spotkanie sezonu rozegrali wczoraj piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Tuż po jego zakończeniu, na boisku odbyła się ceremonia pożegnania trzech zawodników, którzy nie będą dłużej występowali drugim zespole czterokrotnego mistrza Polski. Łódzką drużynę opuszczają: Piotr Bartłoszewski, Konrad Cieślak i Camilo Villarreal.

Zdecydowanie najdłużej z tego grona, czerwono-biało-czerwone barwy reprezentował 22-letni Cieślak, który występował w nich jeszcze przed upadkiem klubu. Od kilku sezonów był zaś zawodnikiem rezerw – w minionym sezonie rozegrał w IV lidze dwadzieścia dwa mecze. W przeszłości, obrońca był sprawdzany w pierwszej drużynie – najpierw za trenera Radosława Mroczkowskiego, później za Marcina Kaczmarka, choć nigdy na dłużej w niej nie zagościł.

Długą przygodę z Widzewem miał także 27-letni Bartłoszewski. On grał w łódzkim klubie w czasach Młodej Ekstraklasy czy trzecioligowych rezerw, ale potem opuścił al. Piłsudskiego i przez kilka lat był piłkarzem Warty Sieradz. Do klubu wrócił dwa lata temu i pomógł mu w wywalczeniu awansu do IV ligi. W minionym sezonie, defensor zazwyczaj był podstawowym graczem ekipy trenera Czubaka: zaliczył dwadzieścia jeden meczów, strzelił też jednego gola.

Przez nieco ponad rok widzewiakiem był 22-letni Camilo Villarreal. Posiadający także polskie obywatelstwo Argentyńczyk przeniósł się do Polski na początku ubiegłego roku. W rundzie wiosennej kilka razy zaprezentował się z niezłej strony, ale później doznał poważnej kontuzji i stracił wiele miesięcy. Po powrocie do zdrowia, w IV lidze nie zdołał już wywalczyć miejsca w składzie – na murawie pojawił się tylko siedmiokrotnie, za każdym razem z ławki rezerwowych.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x