U-19: Pewne zwycięstwo widzewiaków

22 września 2021, 11:50 | Autor:

Kolejny mecz I ligi wojewódzkiej rozegrali w środowe przedpołudnie juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyli się przy ul. Milionowej z UKS SMS II Łódź i zaprezentowali się z dobrej strony, dzięki czemu mogli cieszyć się ze zwycięstwa 4:0, a także z utrzymania prowadzenia w tabeli!

Pierwszą groźną okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie widzewiacy. Już w piątej minucie Filip Przybułek świetnym podaniem wypuścił na wolne pole Bartłomieja Ciołaka, a ten minął co prawda golkipera, ale w ostatniej chwili został zatrzymany przez jednego z obrońców. Dobitka Damiana Związka była z kolei niecelna. Niestety, to był jeden z nielicznych akcentów ze strony Ciołaka, bo jeszcze przed upływem kwadransa musiał opuścić boisko z powodu urazu. Jego miejsce zajął Mateusz Saganiak. Czerwono-biało-czerwoni przeważali i w 21. minucie dopięli swego! Zawodnicy UKS SMS zachowali się niefrasobliwie na własnej połowie, na czym skorzystał Kamil Jakubowski, strzałem w samo okienko otwierając wynik!

Gospodarze mogli błyskawicznie odpowiedzieć, gdy po akcji prawym skrzydłem w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Marszałek. Na szczęście uderzył niecelnie, nie zmuszając nawet Kacpra Kwiatkowskiego do interwencji. Dużo więcej z gry mieli jednak podopieczni trenera Grzeszczakowskiego. W 35. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę Kacpra Kalińskiego, ale ten chybił. Końcówka pierwszej części to spora przewaga graczy z al. Piłsudskiego, którzy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie. Najbliżej tego był Patryk Kowasz, lecz po kolejnym dobrym dograniu Przybułka źle przyjmował sobie piłkę i pozwolił na interwencję bramkarzowi. Do przerwy przyjezdni wygrywali więc całkowicie zasłużenie 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się od kilku prób UKS SMS, ale zdecydowanie konkretniejsze były akcje gości. Najpierw Marcel Przybylski wypuścił Saganiaka, lecz ten uderzył obok słupka, po chwili szansę miał też sam Przybylski – na posterunku był bramkarz. W 55. minucie udało się jednak podwyższyć prowadzenie! Widzewiacy wymienili kilka szybkich podań, a w ostatniej fazie Przybułek dograł do wprowadzonego chwilę wcześniej Kacpra Trenknera. Pomocnik nie miał zaś żadnych problemów, aby pokonać Jakuba Burka! Ten gol mocno podbudował łodzian, którzy całkowicie przejęli kontrolę nad tym spotkaniem. Bliski trafienia do siatki był także Kowasz – tym razem górą był golkiper gospodarzy. Za lekko strzelał jeszcze Saganiak.

W 66. minucie było już 3:0 dla Widzewa! Na lewym skrzydle piłkę świetnie opanował Przybylski, wyprzedził przeciwnika i wypatrzył Kowasza, któremu z bliska nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować ją do bramki. Zwycięstwo zostało przesądzone, więc trener Grzeszczakowski mógł wprowadzić do gry kolejnych rezerwowych. Szansę na ustrzelenie dubletu dostał tymczasem Trenkner, ale jego strzał z rzutu wolnego z dużym trudem obronił Burek. W końcówce swoje okazje mieli jeszcze Przybułek czy Cezary Cichal, a już w doliczonym czasie gry wynik udało się zmienić Kowaszowi, który po asyście Przybułka wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Czerwono-biało-czerwoni bardzo pewnie wygrali więc 4:0 i obronili pozycję lidera tabeli I ligi wojewódzkiej. Już w sobotni wieczór czekają ich derby Łodzi z ekipą ŁKS! Początek o godzinie 19:00 na Łodziance. Emocji nie zabraknie!

U-19: UKS SMS II Łódź – Widzew Łódź 0:4 (0:1)
21′ Jakubowski, 55′ Trenkner, 66′, 90+2′ Kowasz