Urodziny Andrzeja Pyrdoła
25 grudnia 2024, 13:34 | Autor: RyanPodwójny powód do świętowania ma dziś były piłkarz i trener Widzewa, Andrzej Pyrdoł. W dniu Bożego Narodzenia obchodzi on bowiem swoje urodziny i z tego powodu składamy mu życzenia dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku.
Pyrdoł urodził się 25 grudnia 1945 roku w Sieradzu. Przygodę z piłką nożną rozpoczął w miejscowej Warcie, z której pod koniec lat 60. przeniósł się do Łódzkiego Klubu Sportowego. Jego karierę przerwała w pewnym momencie poważna kontuzja, ale udało mu się ją przezwyciężyć i wrócić na boisko. Tym razem reprezentował już barwy Widzewa, debiutując w nim w marcu 1973 roku przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. W sezonie 1974/1975 drużyna prowadzona przez ŚP. Leszka Jezierskiego wygrała swoją grupę w II lidze i awansowała do Ekstraklasy. Grający na pozycji środkowego pomocnika solenizant wystąpił we wszystkich 30 meczach.
Jako beniaminek łodzianie zajęli wysokie piąte miejsce, a następnie wywalczyli wicemistrzostwo Polski, w czym Pyrdoł nadal miał duży udział, opuszczając tylko jedno spotkanie. Później problemy zdrowotne wróciły. W sezonie 1977/1978 zagrał tylko w ośmiu meczach, nie miał także okazji do występów w pucharowych starciach z Manchesterem City oraz PSV Eindhoven. Po raz drugi wznowił karierę po kilku latach, grając w półamatorskim klubie we Francji.
Później rozpoczął pracę szkoleniową, zostając w Widzewie asystentem Jezierskiego. W latach 80. samodzielnie prowadził drużyny z regionu, m.in. Włókniarz Pabianice i sieradzką Wartę, a w kolejnej dekadzie asystował trenerom ŁKS, by powrócić na Piłsudskiego. To wtedy świętował największe sukcesy. Wspierając Franciszka Smudę sięgnął po dwa tytuły mistrzowskie i współprowadził łodzian w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do roli pierwszego trenera Andrzej Pyrdoł powrócił w sezonie 2010/2011 i wywalczył z ełkaesiakami awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dwukrotnie poprowadził także RTS.
Wszystkiego najlepszego!






Górnik Zabrze
Wisła Płock
Jagiellonia Białystok
Radomiak Radom
Cracovia
Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Korona Kielce
Raków Częstochowa
Legia Warszawa
Widzew Łódź
GKS Katowice
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Piast Gliwice
Termalica Nieciecza 
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Broń Radom
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
był moim treneram w Wlokniarzu Pabianice w juniorach , wywalczylismy wtedy 8 miejsce w Polsce , najleprzy wynik chyba w historii , bardzo dziękuję za przeżytą przygodę w tych latach i rozgrywkach , życzę sto lat