W Koźminku także pomagają szpitalom
26 kwietnia 2020, 16:33 | Autor: Kamil
Nie tylko fan cluby z województwa łódzkiego zaangażowały się w akcję #WidzewDlaSzpitali. Pisaliśmy już o inicjatywach widzewiaków z Kalisza, Końskich, Opatówka czy Żyrardowa, a teraz sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Koźminek.
Najpierw, jeszcze w połowie marca, kibice Widzewa z tego położonego w Wielkopolsce miasta zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla szpitala w Kaliszu. Łącznie udało im się zebrać aż 1217 złotych! Cała kwota, po ustaleniach z dyrekcją, przelana została na konto placówki. To jednak nie koniec!
W kwietniu widzewiacy z Koźminka rozpoczęli sprzedaż unikatowych maseczek-cegiełek, z których cały zysk przeznaczony został na pomoc szpitalowi w pobliskiej Sokołówce. Tą drogą zgromadzono 2000 złotych, a za całość środków zakupione zostały maseczki, rękawiczki, woda oraz płyny do dezynfekcji, które następnie przekazano personelowi medycznemu!
Przypomnijmy, że wciąż można jeszcze wspierać zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Fanatycy Widzewa” i grupy kibicowskie akcję #WidzewDlaSzpitali, w ramach której zebrano już ponad 156 tysięcy złotych! Pieniądze wpłacać można TUTAJ.







Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Korona Kielce
Motor Lublin
Cracovia
Widzew Łódź
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Ja mam taką propozycję, żeby środowiska różowych, które co roku wystawiają bezwstydnie swoje „aktywa” na pokaz w przestrzeni publicznej, zrezygnowały z marszów rozpusty i zadeklarowały przekazanie środków pieniężnych na szpitale. Przecież oni i tak najwięcej korzystają z opieki medycznej w kraju, ciagle lecząc różnego rodzaju choroby weneryczne na koszt normalnego podatnika.