W Muzeum Widzewa nowa wystawa. Dedykowana dwóm rocznicom
10 sierpnia 2025, 18:12 | Autor: RyanW miniony piątek miało miejsce uroczyste otwarcie nowej wystawy w Muzeum Widzewa. Poświęcona jest ona dwóm ważnym rocznicom, obchodzonym przez czerwono-biało-czerwonych w tym roku: 10-lecia reaktywacji klubu oraz 40-lecia zdobycia Pucharu Polski.
Piątkowe spotkanie miało wyjątkowy oficjalny charakter, ponieważ wzięli w nim udział jedynie zaproszeni goście. Nie zabrakło byłych zawodników, zarówno tworzących dekadę temu pierwszą drużynę, rywalizującą w IV lidze, jak i tych, którzy w 1985 roku sięgnęli po jedyne w historii RTS pucharowe trofeum. To pierwsze grono reprezentował m.in. pierwszy kapitan Mariusz Rachubiński, drugie Krzysztof Kamiński czy Marek Dziuba, który zabrał głos w imieniu swojego piłkarskiego pokolenia. Obecne były także ówczesne i aktualne władze klubu i Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych czy miejscy urzędnicy.
Muzealna sala została przyozdobiona mnóstwem pamiątek, nawiązujących do tych dwóch wydarzeń: bilety, zdjęcia, koszulki meczowe czy medale. Najważniejszą z nich jest z pewnością oryginalny puchar, który przed czterdziestoma laty wywalczyli piłkarze prowadzeni przez Bronisława Waligórę. Sam trener nie był jednak obecny na uroczystości. Jak osobiście tłumaczył w mediach społecznościowych, na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne.
Od soboty, 9 sierpnia wystawę zwiedzać mogą już wszyscy chętni. Pierwsi kibice pojawili się w muzeum przy okazji meczu z Wisłą Płock.








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Dwóm rocznicom
Tamto wspaniałe pokolenie ludzi i piłkarzy wygrywało i rozsławiało Widzew, a dzisiejsze mało utalentowane i jeszcze mniej ambitne niestety niczego nie mogąc wygrać, grzeje się w ciepełku ich osiągnięć sprzed lat, nie umiejąc do nich nawiązać, ot wciąż odnoszę takie nieodparte wrażenie…
DWÓM rocznicom