W sobotę pierwszy sparing w nowym roku
10 stycznia 2014, 16:07 | Autor: RyanJuż w sobotę widzewiacy rozegrają pierwszy tej zimy (kalendarzowej) mecz sparingowy. Przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk, którą łodzianie rozbili w rundzie jesiennej 4:1. Mecz odbędzie się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie biało-zieloni przebywają na grupowaniu.
Spotkanie z Lechią będzie jedynie nieoficjalnym debiutem na ławce trenerskiej Widzewa Artura Skowronka. Jednak po tygodniu treningów i pracowania szkoleniowca nad optymalnym ustawieniem zespołu, można spodziewać się pierwszych wniosków, co do pomysłu nowego trenera na grę Widzewa.
Wszystko wskazuje na to, że w sparingu nie zagra zbyt wielu testowanych. Na tą chwilę z drużyną przebywają jedynie obrońca Piotr Gurzęda oraz skrzydłowy Adrian Pietrowski. Nikt nowy przed wyjazdem do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie obędzie się mecz (Lechia przebywa w tamtejszym ośrodku na obozie), raczej się nie pojawi. Szansę pokazania swych umiejętności miał otrzymać utalentowany 17-latek z Chełmianki Chełmno, Piotr Kaczkowski, który jesienią błysnął w zespole IV-ligowca. Młody pomocnik w 15 meczach strzelił 13 bramek i zaliczył 11 asyst. Na testy w Widzewie jeszcze jednak poczeka, bowiem pechowo tuż przed wyjazdem do Łodzi doznał kontuzji.
Trener Skowronek zabierze do Grodziska Wlkp. wszystkich dostępnych graczy, wyłączeni są kontuzjowany Jakub Bartkowski, dochodzący do siebie Perez oraz Alex Bruno, który wciąż nie wrócił z Brazylii (dziś jeszcze go nie będzie). Natomiast szansę na pierwszy od kwietnia występ być może otrzyma Michał Jonczyk.
W zespole Lechii natomiast zabraknie kontuzjowanego Jarosława Bieniuka, byłego piłkarza Widzewa. Łodzianie spotkają się jednak z Sebastianem Maderą i Piotrem Grzelczakiem.
Początek meczu o godz. 13:00.






Górnik Zabrze
Wisła Płock
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Raków Częstochowa
Radomiak Radom
Lech Poznań
Korona Kielce
Zagłębie Lubin
Widzew Łódź
Pogoń Szczecin
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska