Warta Sieradz – Widzew Łódź 0:0
4 lutego 2017, 14:35 | Autor: RyanDrużyna Przemysława Cecherza zremisowała w swoim czwartym meczy sparingowym tej zimy. Wyjazdowe spotkanie z liderem IV ligi – Wartą Sieradz – zakończył się wynikiem bezbramkowym. W łódzkim zespole zagrało trzech testowanych graczy, w tym jeden z Japonii!
Przeciwko Warcie nie zagrali piłkarze, którzy wybiegli w podstawowej jedenastce na środowe spotkanie z Polonią Bytom. W Sieradzu zabaczyliśmy zatem m.in. Patryka Wolańskiego, Michała Czaplarskiego, Krzysztofa Możdżonka czy Patryka Strusa, którzy z bytomianami grali krótko lub wcale. Skład uzupełnili juniorzy, w tym testowani piłkarze. Jeden z nich pochodzi z… Japonii!
Pierwsze minuty, to ostrożna gra obu zespołów. W Widzewie wyróżniał się przede wszystkim testowany Japończyk, który zaliczył kilka dobrych podań i celny strzał pod poprzeczkę. Poradził sobie z nim jednak Maciej Mielcarz. Gospodarze stwarzali sobie akcje głównie dzięki błędom indywidualnym łodzian, ale dobrze spisywał się Wolański. W 27. minucie obili nawet spojenie słupka z poprzeczką, po strzale z rzutu wolnego z 19. metrów! W drugiej części tej odsłony meczu widzewiacy zaczęli popełniać coraz więcej błędów w środku pola, co pozwoliło sieradzanom stworzyć sobie kilka niezłych okazji bramkowych. Nie udało im się jednak pokonać dobrze dysponowanego Wolańskiego.
Po krótkiej przerwie Przemysław Cecherz puścił w bój trzech nowych zawodników. Z boiska zeszli Kacper Pipczyński, Mateusz Wolski oraz jeden z testowanych. Do gry weszli Mateusz Miasopust, Kamil Wielgus i kolejny młody testowany gracz. Na murawie wiało jednak nudą, oba zespoły miały problem ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Sędzia co chwilę przerywał grę gwizdkiem, po drobnych przewinieniach z obu stron.
Zgodnie z zapowiedzią trenera mecz z Wartą nie należał do efektownych. Łódzka drużyna nie stworzyła sobie zbyt wielu okazji, ale po stronie plusów należy odnotować, że wciąż nie przegrała meczu i nie straciła bramki w 2017 roku. W tym drugim mocno pomógł Patryk Wolański, który pokazał dziś, że jest w wysokiej formie!
Warta Sieradz – Widzew Łódź 0:0
Warta:
Mielcarz – M. Kobierski, P. Kobierski, Bartłoszewski, Kmitek, Idzikowski, Pawlak, testowany I, testowany II, Sosnowski, testowany III
Widzew:
Wolański – Danaburski, Czaplarski, Pipczyński (46′ Miasopust), Wolski (46′ Wielgus) – testowany I (46′ testowany III), Broniszewski, Kazimierowicz, Strus (56′ Amroziński) – testowany II (61′ Możdżonek) – Brochocki
Rezerwowy: Uszyński






Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska