Widzew bezbramkowo remisuje w Kielcach

6 września 2013, 17:19 | Autor:

Korona_Widzew

Widzew zremisował  0:0 z Koroną w Kielcach. Łodzianie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, ale skuteczności zabrakło głównie Alexowi Bruno. Tylko 26 minut zaliczył testowany Serb Alen Melunovic, który szybko obejrzał drugą żółtą kartkę i opuścił plac gry. Drugi sprawdzany snajper, Hiszpan Albert Manteca, zagrał 34 minuty.

Dla gości sparing z Koroną miał być okazją do zgrywania formacji defensywnej, ale na zgrupowania reprezentacji pojechali: Airapetian, Lafrance i Stępiński. W efekcie łodzianie wybiegli na mecz w Kielcach znów kompletnie zmienioną czwórką w obronie. Co istotne, z powracającym do gry po urazie Michałem Płotką.
Z kolei gospodarze wciąż uczą się nowego stylu gry po tym, jak Leszka Ojrzyńskiego zastąpił na trenerskiej ławce Hiszpan Jose Rojo Martin „Pacheca”.

W mecz lepiej weszli kielczanie, którzy narzucili od pierwszego gwizdka agresywny styl gry. Jednak to widzewiacy stworzyli sobie jako pierwsi bramkową okazję. W 4 minucie strzelał aktywny dziś Alex Bruno, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Później łodzianie sprawdzali refleks Małkowskiego, ale bramkarz miejscowych nie dał się zaskoczyć po dośrodkowaniach.
W 9 minucie Dejmek zderzył się z testowanym Melunovicem, chyba lekko faulując Serba. Po tym, jak obaj gracze wrócili po interwencji lekarzy, Melunovic ostro wszedł wślizgiem w obrońcę i obejrzał żółtą kartkę – był to ewidentny rewanż. Po tym starciu Dejmek nie wrócił już do gry.
W 17 minucie groźnie zaatakowała Korona: Kuzera sprytnie chciał obsłużyć podaniem Angielskiego, ale w ostatnim momencie wmieszał się w akcję Aleksejs Visnakovs wybijając piłkę na róg. Dwie minuty później odgryzł się Widzew. Małkowski odbił jednak strzał Alexa Bruno.
Melunovic w meczu wyróżnił się dwukrotnie, drugi raz w 26 minucie – niestety znów negatywnie. Faulując Jovanovica zobaczył drugie żółtko i skończył swój „występ”. Trenery przed zawodami umówili się jednak, że w przypadku czerwonej kratki będzie można uzupełnić skład. Serba zmienił więc drugi z testowanych graczy – Hiszpan Albert Manteca. Jeszcze przed przerwą, gdy łodzianie grali w 10-tkę, ponownie przed szansą znalazł się Alex, ale trafił tylko w Lenartowskiego.

Druga odsłona zaczęła się bardzo dobrze dla gości. Podopieczni Mroczkowskiego przycisnęli Koronę i „złocisto-krwiści” przez kilka minut zamknięci byli we własnym polu karnym, niczym Chelsea w Superpucharze Europy ;-). Łodzianie mieli dwie dogodne okazje, kiedy to egzekwowali rzuty wolne z okolic 17 metra. Najpierw Kowalski, a potem Alex, nie najlepiej jednak wykonali te stałe fragmenty.W 54 minucie, po podaniu Alexa, strzelał jeszcze Visnakovs, ale Małkowski był czujny. Najlepszą okazję do zdobycia bramki goście mieli jednak w 57 minucie. Okachi podał do Alexa, ten wystawił piłę na 11 metr Rybickiemu, ale „Ryba” obił tylko plecy blokującego uderzenie Stano.
Korona po kwadransie drugiej części otrząsnęła się i przejęła inicjatywę. Gospodarzom akcje ofensywne utrudniał jednak świetnie grający dziś Perez, który był dosłownie wszędzie! W 60 minucie Korona oddała pierwszy celny strzał na widzewską bramkę, ale Krakowiak, który w przerwie zmienił bezrobotnego Mielcarza, pewnie złapał piłkę po uderzeniu Gołębiewskiego.
Później próbowali szczęścia Angielski i Sierpina, ale bez efektu. W 69 minucie kielczanie byli blisko objęcia prowadzenia. Rzut wolny wykonywał Sierpina, widzewiacy wybili piłkę tak, że ta wróciła do egzekutora, który ponownie wstrzelił ją w 16-stkę. Tam najwyżej wyskoczył Stano, ale uderzenie obrońcy zatrzymało się na bocznej siatce.

W końcówce niewiele się już działo. Obie drużyny próbowały długimi piłkami uruchamiać napastników, ale ucieszyło to tylko bramkarzy. Spotkanie skończyło się więc bezbramkowym remisem.
Największym pozytywem było oczywiście czyste konto widzewskiej defensywy. Szkoda nie wykorzystanych wielu okazji Alexa Bruno.

Zapraszamy do prześledzenia zapisu z naszej Relacji w panelu WTM Live!

Korona Kielce – Widzew Łódź 0:0