Widzew otrzyma pieniądze na budowę ośrodka w Bukowcu!

6 października 2023, 15:06 | Autor:

Dzisiejsza data przejdzie do historii Widzewa Łódź. Na zwołanej konferencji prasowej poznaliśmy więcej szczegółów odnośnie powstania ośrodka treningowego w Bukowcu. Wiemy już, że inwestycja otrzyma wsparcie z rządowych programów ministerialnych w wysokości 10 mln złotych. Jutro zapadnie decyzja o przyznaniu środków z drugiego programu. W tym przypadku kwota może wynieść nawet kolejne 13 mln złotych.

Na stadionie przy al. Piłsudskiego oprócz zarządu w osobach Michała Rydza i Macieja Szymańskiego pojawił się także Tomasz Stamirowski. Gośćmi specjalnymi byli natomiast  wójt gminy Brójce Radosław Agaciak oraz Waldemar Buda – minister rozwoju i technologii. Jak możemy przeczytać we wniosku, spółka Widzew Training Center na budowę boiska treningowego wraz z zapleczem otrzyma 10 mln złotych, choć jutro rozstrzygnięta zostanie druga część programu, gdzie Widzewowi może przypaść kolejne 13 mln złotych. Poniżej oddajemy głos uczestnikom dzisiejszej konferencji:

Michał Rydz
„Dokładnie 16 marca 2022 roku po raz pierwszy spotkałem się z panem Radosławem Agaciakiem i przedstawiłem mu wizję ośrodka w Bukowcu. Za tymi wieloma miesiącami stał ogrom pracy, za którą chcę wszystkim podziękować. Była to bardzo ciężka praca zarówno ze względu na kwestię dokumentacji, ale też stworzenia konstruktu finansowego dla tej inwestycji. Dziś nie boję się powiedzieć, że mamy do czynienia z krokiem milowym w historii klubu, bo Widzew nigdy nie miał w stu procentach nic swojego. Widzew, aby myśleć o tym ośrodku wystąpił o pieniądze w dwóch programach – pierwszy to Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, a drugi Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej edycja 2023. Te dwa programy mają umożliwić Widzewowi realizację tej inwestycji”.

Waldemar Buda:
„Łza kręci mi się dziś w oku, bo jesteśmy w kluczowym momencie jeśli chodzi o bazę treningową. Oprócz dobrych wyników potrzeba także bazy infrastrukturalnej. Dziś rozstrzygamy pierwsza pulę środków na obiekt treningowy w Bukowcu,. W tym momencie pan minister sportu przekazuje na rzecz tego wniosku pierwsze 10 milionów. To jest nabór tzw. piłkarski. Jutro o godz. 11:00 będzie rozstrzygnięcie drugiej części, czyli naboru infrastruktury strategicznej. W puli dla Widzewa znajduje się 13 milionów. Mogę jedynie powiedzieć, że mam nadzieję na podjęcie jak najlepszej dla Widzewa decyzji. Powinniśmy być pewni, że będzie bardzo dobrze.

W sumie te 23 mln złotych – dzisiejsze 10 i mamy nadzieję, że jutrzejsze 13 – daje postawy, by twierdzić, że nie ma już większych przeszkód, aby ten ośrodek powstał. […] Jutro oczekujemy także od premiera, że przekaże kolejne 10 milionów, które zapewniłyby dobrą infrastrukturę dojazdową do ośrodka. Jestem dobrej myśli i jestem niemal pewien, że to nastąpi”.

Radosław Agaciak:
„Pamiętam, gdy w styczniu spotkaliśmy się tu i zakomunikowaliśmy, że Widzew rozważa budowę ośrodka w Bukowcu. Od tamtego momentu minęło dziewięć miesięcy i można powiedzieć, że dziś się to urodziło. Zostało to zakomunikowane, że znalazły się środki na to, aby ośrodek w naszej gminie powstał. Wcześniej musieliśmy podjąć oczywiście wiele kroków, aby było to możliwe. 18 września podpisałem umowę dzierżawy ponad 9 hektarów ze spółką Widzew Training Center. Jest to umowa, co do której wcześniej uzyskałem zgodę z Rady Gminy. Dziękuje także radnym, bo również dzięki nim ten ośrodek mógł powstać. […] Umowa dzierżawy została podpisana na 29 lat i 8 miesięcy. Jest to niemal maksymalny czas, na jaki można taką umowę podpisać”.

Tomasz Stamirowski:
„Jest to historyczny moment. Wszyscy chcemy, żeby ten klub mógł rywalizować o mistrzostwo z czołowymi klubami. Tytuł byłoby czymś pięknym, ale nie zrobimy tego bez ośrodka treningowego. Bez podjęcia tego kroku nie dojdziemy tam, gdzie chcemy. Jest to kluczowy krok w historii Widzewa, bo klub nigdy nie miał własnego trwałego majątku. Żyjemy w czasach, w których nie możemy odstawać, jeśli chcemy rywalizować z najlepszymi. Postawiłem także swoje pieniądze. Mamy 60% z rządowych dotacji, a klub zadeklarował swój wkład w wysokości 40%. Widzew posiada środki na realizację tego projektu”.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x