Widzew wzmacnia strukturę organizacyjną

30 września 2021, 19:00 | Autor:

Dzisiaj w kinie Helios odbył się odcinek specjalny magazynu „Piłsudskiego 138”, który poświęcony został zmianom w strukturze organizacyjnej Widzewa Łódź. Mówili o tym prezes Mateusz Dróżdż, wiceprezes Michał Rydz, dyrektor Akademii Maciej Szymański oraz właściciel Tomasz Stamirowski. Czego się dowiedzieliśmy?

Poniżej prezentujemy komunikat na ten temat zamieszczony na widzew.com:

Zwiększenie zatrudnienia w kluczowych działach, dalsza profesjonalizacja działań Akademii Widzewa, jeszcze ściślejsza współpraca z przedstawicielami widzewskiej społeczności – to główne działania, jakie będzie podejmować Widzew Łódź w najbliższym czasie, by organizacyjnie przygotować się na powrót do Ekstraklasy.

Od momentu reaktywacji Widzewa Łódź w 2015 r. głównym celem Klubu jest powrót do piłkarskiej Ekstraklasy. Po trzech wywalczonych w ostatnich latach awansach, pod względem sportowym do zrealizowania tego celu pozostał już tylko jeden krok. Pierwsze działania Klubu po zmianach właścicielskich, które dokonały się w połowie bieżącego roku, były ukierunkowane na wzmocnienie pionu sportowego Widzewa.

– Jednym z podstawowych filarów działalności Widzewa jest oczywiście pion sportowy. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na uporządkowaniu i rozwoju tych właśnie aspektów funkcjonowania. Zatrudniliśmy dyrektora sportowego, jest nowy trener i 11 nowych graczy, opracowaliśmy konkretne procedury transferowe, tak aby polityka Klubu w tym zakresie była spójna – mówi Mateusz Dróżdż, prezes Widzew Łódź SA.

Teraz przyszedł czas na kolejne działania, tym razem mające na celu wzmocnienie struktury organizacyjnej. – Przy obecnej strukturze doszliśmy do ściany jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie Klubu. W ostatnim czasie skupialiśmy się więc na opracowaniu propozycji nowej struktury organizacyjnej, która ma pozwolić Widzewowi się rozwijać i przygotuje nas do gry w ekstraklasie – dodaje Mateusz Dróżdż.

Jednym z działań ukierunkowanych na rozwój organizacyjny ma być zwiększenie zatrudnienia w kluczowych działach: pozyskiwania i obsługi partnerów biznesowych, sprzedaży i organizacji dnia meczowego, ticketingu, IT, a także komunikacji oraz administracji. – Są to obszary niezbędne, by Klub sprawnie funkcjonował jako organizacja, a dla mnie szczególnie istotne jest wzmocnienie części komercyjnej oraz IT. W kolejnych tygodniach będziemy sukcesywnie ogłaszać rekrutacje na konkretne stanowiska. Pozyskanie jak najlepszych osób w ramach dostępnego budżetu będzie jednym z najważniejszych działań zarządu w IV kwartale bieżącego roku – podkreśla Michał Rydz, wiceprezes Widzew Łódź SA.

– Oczywiście to nie jest tak, że zatrudnienie kilku osób z miejsca sprawi, że znikną wszystkie nasze problemy, a Widzew będzie mógł od razu porównywać się pod względem struktury z czołowymi klubami polskiej ekstraklasy, bo do tego jeszcze bardzo daleka droga. Stanowi to jednak bardzo ważny krok w budowie profesjonalnych struktur – dodaje.

Integralną częścią Widzewa Łódź – zarówno jako klubu piłkarskiego, ale również jako spółki – jest Akademia Widzewa. Do jej optymalnego funkcjonowania także konieczny jest rozwój struktury organizacyjnej. – Struktura Akademii Widzewa musi odpowiadać zarówno na wymagania środowiskowe, które przejawiają się poprzez szkolenie dla najmłodszych w Młodym Widzewie czy współpracę z klubami partnerskimi, ale przede wszystkim spełniać typowo sportowe wymagania stawiane współczesnym klubom piłkarskim. Do tego potrzebna jest zaplanowana i systematyczna praca, która musi być nie tylko realizowana, ale także odpowiednio nadzorowana. Dlatego w Akademii konieczne jest występowanie określonych działów oraz osób koordynujących pracę tych działów, które są odpowiedzialne, by proces szkolenia był zgodny z określonymi wymaganiami i standardami, a także by móc wyciągać wnioski z realizacji tego procesu – mówi Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

Istotnym filarem funkcjonowania Klubu jest także ścisła współpraca z widzewską społecznością. W najbliższym czasie powołane zostaną Rada ds. Strategii i Wizerunku, Rada ds. Akademii i Infrastruktury Treningowej oraz Rada ds. Marketingu i Nowych Technologii, które będą złożone z przedstawicieli środowiska, kibiców i ekspertów. Mają one pełnić funkcję społecznych ciał doradczych dla właściciela Klubu, rady nadzorczej i zarządu.

– Jak wielokrotnie podkreślałem, miejsce Widzewa Łódź jest w Ekstraklasie. W parze z rozwojem sportowym musi iść jednak rozwój organizacyjny, tak abyśmy byli pod każdym względem gotowi do powrotu na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce – podsumowuje Tomasz Stamirowski, większościowy udziałowiec Widzew Łódź SA.

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x