Widzew z awansem do turnieju półfinałowego MPP!

6 stycznia 2024, 20:56 | Autor:

Juniorki Widzewa z awansem do turnieju półfinałowego Młodzieżowego Pucharu Polski! Podopieczne Anny Chodery rozegrały dziś szalony mecz z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, który miał przesądzić o zwycięstwie w turnieju strefowym. Po trzeciej kwarcie wydawało się, że to goście będą cieszyć się z sukcesu, jednak świetna dyspozycja łodzianek w ostatniej kwarcie sprawiła, że to Widzew wygrał 74:69 i awansował na prestiżowy szczebel zmagań.

Początek decydującego spotkania nie był na łodzianek łatwy. Pojawiło się kilka fauli, a przez następujące po nich rzuty osobiste rywalki objęły prowadzenie. Na szczęście szybko się to zmieniło. Do kosza błyskawicznie trafiła Oliwia Janicka, a także Martyna Stępińska, która poza dwoma rzutami za dwa popisała się także świetną trójką. Przyjezdne nie odpuszczały i goniły wynik, nie dając Widzewowi odskoczyć. RTS dużo korzystał na przewinieniach przeciwniczek. Kilka rzutów wolnych sprawiło, że gospodynie wciąż utrzymywały prowadzenie. W końcówce punkty po obu stronach padały już praktycznie tylko z osobistych. Dobrze spisywała się w tym fragmencie Janicka, dzięki której po pierwszej kwarcie było 19:17.

W drugą część spotkania świetnie weszły widzewianki. W pierwszych dwóch minutach pod koszem najbardziej aktywne były Stępińska i Janicka. Szybkie trzy celne rzuty sprawiły, że RTS wyszedł na prowadzenie 25:17. Niestety przerwa w grze spowodowana wziętym czasem szybko odwróciła bieg wydarzeń. Tym razem to UKS nabrał wiatru w żagle i szybko zrobiło się tylko 25:24. Czerwono-biało-czerwone nie dały sobie jednak wydrzeć prowadzenia. Dobrą zmianę zaliczyła Roksana Krawul, która w mgnieniu oka dwa razy trafiała za trzy. Później dwa punkty z osobistych dołożyła jeszcze Janicka i na minutę przed końcem zrobiło się 35:26. Oba zespoły miały w końcówce kilka okazji, ale do przerwy Widzew mógł cieszyć się korzystnym rezultatem 39:31.

Po zmianie stron ekipa z Aleksandrowa bardzo szybko zdobyła aż sześć punktów. Wynik mógł wyglądać znacznie gorzej, ale na szczęście fantastyczną trójkę po raz kolejny zainkasowała Stępińska. Widzew miał jednak już tylko 5 oczek przewagi, dlatego w 3. minucie trener Chodera wzięła czas. Niestety, po powrocie na parkiet widzewianki dalej nie mogły trafić. Wykorzystały to przeciwniczki, które swoje akcje zakończyły dwoma ładnymi trójkami i wyszły na prowadzenie 43:42. Mimo utracenia przewagi, przełamania po stronie Widzewa nie było. Udało się zdobyć tylko jeden punkt z wolnego, a rywalki dalej punktowały. Robiły to tak skutecznie, że na kilka sekund przed końcem było 53:43 dla ekipy z Aleksandrowa. W końcówce udało się zdobyć dwa punkty z wolnych, co nie zmienia faktu, że po bardzo słabej trzeciej kwarcie RTS przegrywały 45:53.

Na samym starcie ostatniej kwarty kibice gości wstali z siedzisk, bowiem znów jedna z zawodniczek zaliczyła dobry rzut z dystansu. Gospodynie zdołały się jednak otrząsnąć, wykańczając szybko trzy ataki. Dobre wejście zaliczyła choćby Wiktoria Kurzawska, która przytomnie wykorzystała błąd rywalki i zdobyła swoje pierwsze punkty. Niestety, UKS dalej radził sobie dobrze pod koszem i utrzymywał dziesięciopunktową przewagę.  W końcówce to Widzew odważnie ruszył do ataku i odrobił część strat. Przyjezdne sporo faulowały i szybko musiały liczyć się z . W tym czasie fenomenalnie zaczęły grać podopieczne trener Chodery. Wyglądało to tak optymistycznie, że na minutę przed końcem z osobistego trafiła Stępińska i udało się wyjść na prowadzenie 67:66. Emocje w końcowych sekundach sięgały zenitu, ale po piorunującej końcówce Widzew mógł cieszyć się ze zwycięstwa 74:69.

Zwycięstwo w decydujący, pojedynku sprawiło, że młode koszykarki awansowały do półfinałów Młodzieżowego Pucharu Polski. Losowanie grup tego etapu zaplanowano na 9 stycznia.

Widzew Łódź – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 74:69 (19:17, 20:14, 6:22, 29:16)