Widzew z licencją na przyszły sezon w Ekstraklasie
29 kwietnia 2025, 15:53 | Autor: MichałWidzew jest o krok od matematycznego zapewnienia sobie utrzymania w Ekstraklasie, a w praktyce jest go niemal pewien. Klub może już szykować się na następny sezon w elicie, ponieważ dziś otrzymał licencję od Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Zgodnie z komunikatem opublikowanym na oficjalnej witrynie, otrzymana licencja od PZPN nie jest obwarowana żadnymi nadzorami. W przeszłości łodzianie musieli zmagać się m.in. z nadzorem finansowym czy infrastrukturalnym. Podobnie jak w trwającym sezonie, teraz o żadnym takim warunku się nie mówi, co oczywiście bardzo cieszy. Oznacza bowiem, że spółka jest zdrowa i ma mocne podstawy.
Po trzydziestu kolejkach czerwono-biało-czerwoni zajmują dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzydziestu siedmiu punktów. Do zakończenia sezonu mogą zdobyć ich jeszcze maksymalnie dwanaście. Oznacza to, że łodzianie nie mają już szans na grę w pucharach, a zagrożenie spadkiem jest już bardzo mocno matematyczne.
Jestem pod wrażeniem, pan Dobrzycki też pewnie odetchnął
Najśmieszniejsze że jeszcze rok temu mało kto on nim w ogóle słyszał jedynie o firmie ,a teraz pan Dobrzycki zbawiciel który jeszcze nic nie zrobił i nie osiągnął :)
U was też o Płatkach nikt nie słyszał, a jak mieli przejąć klub to zaczęło się dzielenie skóry na niedźwiedziu. Pamięć macie dobrą, ale krótką.
O Was z Kaliskiego do dzisiaj nikt nie słyszał. Idź kup ticket na 1 ligę i świętujcie utrzymanie. Spokojnie tłumów nie będzie w porywach do 2000 tys. kiboli.
Tyle, co ten Pan osiągnął, to twoja rodzina razem wzięta nie osiągnie przez 25 pokoleń
Co mnie to obchodzi co on osiągnął ???? Ja mu tam nie zazdroszczę życia w złotej klatce , pilnowania sie co sie robi żeby nikt cie nie sfotografował i żeby wstydu nie było ,oglądania sie za siebie,fałszywych znajomych którzy tylko na twoja kasę czyhają itp itd
mały nędzny robaku. Co ty możesz wiedzieć o życiu Pana Dobrzyckiego? Nakręciłeś sobie jakąś projekcję człowieka który odniósł sukces i tym tłumaczysz sobie swoje nieudacznictwo. Nigdy nie zostanę bogaty, bo z tego tylko same problemy XD Ale na tym ełkaesie to mają mental!!! XD XD XD
Nooo ja tak samo miałem z płatkiem… nic nie zrobil a już widziałem sukcesy mojego lks przy widowni, która prawie zakryła napis lks na trybunie. Skoro nam się nie udało, to nie liczcie, że Widzew zostanie zbawiony….
Wam się nie udało bo ten śmieszny Platek chciał tu ubijać waszym kosztem grube interesy. Wy jemu byliście potrzebni jako karta przetargowa. Miasto miało mu dać tereny pod inwestycje i stadion na własność.. być może właśnie o ten stadion poszło? Hanka taka głupia do końca nie jest.
Powiedzmy sobie prawdę. Nikt kto nie jest fanatykiem kałesu a ma jakieś pieniądze wami się nie zainteresuje, bo na mapie piłkarskiej Polski nic nie znaczycie. Jesteście klubem bez sukcesu, bez wielkich, legendarnych meczów, bez fanatycznych kibiców, bez medialnego szumu. Co miałby ugać na Was taki inwestor???
To już nie Lolek, info, smiech na sali, obiektywny, kibic, dobre, kabaret, masakra, dobre….
i teraz skumaj jak bardzo chory jest ten typ?! On z tych kompleksów to sobie wszystkie włosy z głowy powyrywał.
Za to hurtownika Melona wszyscy znali i podziwiali o grabarzu nie wspomnę.
Ja się tylko pytam gdzie jest ten Platek i co osiągnął na kiełbasiarni? aaa… zapomniałem że przebił go ofertą potężny prywaciarz Melon i teraz tworzą tam dream team przy legendarnym dworcu Łódź Kaliska XD
Wzorcem do rozbudowy stadionu Widzewa Łódź 18 do 30 tys jest Red Bull Arena w Salzburgu
Jakiś ty bystry po przeczytaniu Łódzkiego Sportu ha
Ty tez zes czytal. Ha
Ta licencja mnie uspokoiła. Teraz o miejsce w górnej połowie tabeli w przyszłym sezonie jestem już spokojny. ;-)
Sprawa powiększenia stadionu Widzewa jest dla mnie prosta,UM powinien podpisać list z obietnica powiększenia stadionu jak Widzew cos osiągnie i na to zasłuży ,identycznie jak było w przypadku ŁKS po awansie do 1 ligi zaczynamy rozmowy o dokończeniu stadionu . A nie bajeczki o tym co będzie jak będzie większy stadion i europejskie puchary bo już jeden takie bajeczki opowiadał co to nie bedzię jak tylko nowy stadion dostanie a tu nowy stadion już od prawie 8 lat i nadal tylko wiecznie 1 liga i straszenie odejściem .I bez żadnych sentymentów że trzeba już zaczynać bo później to juz bedzie… Czytaj więcej »
Wisła Płock w poprzednim sezonie też była o włos od utrzymania a wiadomo jak się skończyło. Wierzę jednak, że Widzew się utrzyma a Nasi kopacze podołają zadaniu. Przecież większość z nich ma świadomość, że w nowym sezonie nie będzie ich w Widzewie. Przykre ale sami zapracowali na taką sytuację.
Mało wisz a głos zabiera ,ewentualny spadek daje klubowi możliwosci do rozwiązania kontraktu z piłkarzem i wtedy by mu nie musieli płacić nic za zerwanie kontraktu bo drużyna wykonała swój cel i sie utrzymała a po spadku mogli by rozwiązać niby z winy piłkarzy
https://lodzkisport.pl/stadion-widzewa-z-30-tys-miejsc-jak-red-bull-arena-w-salzburgu/
Czy wam też na tym portalu nie udaje się wyłączyć cookies ?
Ja bym wykorzystał problemy Lechi i ściągnął od nich Mene, Viunnyka i Bobceka.
Też o nich myślałem. Ale Bobcek ma iść do Jagi za pululu. Capita mi się też podoba. Mamy za mało technicznych umiejących grac 1 na 1 i robiących przewagę, zamieszanie badz wejścia w pole karne.
Zgadzam się też dobry grajek, no ale wiadomo dla Widzewa ważniejsze nazwisko w postaci Stepinskiego. :/
Lechia nie ma żadnych problemów. Jazda na długach jest w polskiej piłce bezkarna. Nieprzyznanie licencji to pogrożenie palcem, w praktyce zawsze jest ona przywracana w ostatniej chwili, nawet na dzień przed meczem. Nadzór finansowy to fikcja. Problemem byłyby ujemne punkty, ale przepisy pozwalają na ich przyznanie dopiero od początku nowego sezonu, a i to jest stosowane może na poziomie II ligi.
Przecież te licencje to farsa. Każdy klub dostaje, nieważne ilu zasad nie przestrzega.
Jak widać, na bezrybiu i rak ryba…
Artykuł w kwestii formalnej, w sumie mogłoby się obyć bez sekcji komentarze.
Bo jak widać powyżej są delikatnie mówiąc głupawe.
komentarze Krzycha są mądrawe, szczególnie w kwestii, że nie powinno być karnetów…
W sumie nie zmuszaj się, żeby je czytać.
Podobno karnety nie zdrożeją w ramach rekompensaty za ten żenujący sezon w wykonaniu naszych kopaczy :)Tylko czekać na solidne wzmocnienia i walczymy o czołówkę ESA , może nie o puchary od razu, ale z lepszą jakością grajków szanse wzrosną na wysokie lokaty.
Będą jaja jak mimo wszystko spadniemy z ekstraklasy. Wtedy wszystko weźmie w łeb i zapomnimy o wzmocnieniach i pożegnaniu naszych miernot. Ile taki np.Sobol,by dał, aby tylko pozostać w naszym klubie ???