Widzewiacy już po badaniach
2 lipca 2017, 16:00 | Autor: RyanWidzewiacy kończą pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. Niepełny, bo treningi rozpoczęli w środę. Zwieńczeniem były dzisiejsze badania wydolnościowe i szybkościowe, jakie zaplanował Przemysław Cecherz.
Zgodnie z naszymi zapowiedziami w Łodzi pojawił się w tym celu specjalny sprzęt z firmy braci Bortnik. Na zajęcia przyjechał jednak tylko jeden z nich – Karol. Przeprowadzone dziś na obiektach ChKS badania mają podpowiedzieć sztabowi szkoleniowemu, jakie obciążenia treningowe nakładać na poszczególnych zawodników.
Jak informuje oficjalna strona klubu piłkarze przeszli „specjalne testy motoryczne, w ramach których sprawdzane były: moc kończyn dolnych przy użyciu platform, szybkość (5, 10 i 30 metrów) i wydolność organizmu” oraz badania krwi.
– Tego typu testy robi się zazwyczaj na początku i na końcu okresu przygotowawczego, żeby porównać czy zaplanowany trening przyniósł efekty. Pierwsze z nich dają też bardzo ważne informacje dotyczącego tego, w jakiej dyspozycji są poszczególni zawodnicy na początku pracy – powiedział na łamach portalu widzew.com trener Jakub Grzeszczakowski, asystent Cecherza.
Oficjalna strona informuje, że w testach wzięło udział 25 zawodników. Wśród nich Jakub Bogusz oraz testowani od wczoraj Krzysztof Wojciechowski i Bartłomiej Rakowski. Z drużyną nie trenuje już Oktawian Obuchowski.
W poniedziałek widzewiaków czeka ostatni lżejszy dzień. Od wtorku będą mieli już dwa treningi dziennie.








Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Górnik Zabrze
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Motor Lublin
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Korona Kielce
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Olimpia Elbląg
Mławianka Mława
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Broń Radom
KS Wasilków
Znicz Biała Piska