Widzewiacy pobiegli w Łódź Business Run
3 września 2017, 14:21 | Autor: Kamil
Dziś w Łodzi odbyła się kolejna edycja charytatywnego biegu Łódź Business Run. W imprezie wystartowało 400 pięcioosobowych sztafet, a całość zebranych pieniędzy przeznaczono na pomoc potrzebującym. Nie zabrakło również widzewskich akcentów!
Widzew reprezentowały dwie drużyny. Pierwsza z nich była oficjalną sztafetą łódzkiego klubu, a początkowo pobiec miały w niej znane z boisk legendy, z Markiem Citko i Zbigniewem Wyciszkiewiczem na czele. Ostatecznie plany te jednak zmieniono i w barwach Widzewa wystąpiła drużyna złożona z piłkarzy rezerw łódzkiego klubu. Niestety, pomimo dobrego początku nie ukończyli oni biegu i ostatecznie nie zostali sklasyfikowani. Za to Wyciszkiewicz… wolał biec w teamie byłych ełkaesiaków.
Dużo lepiej poszło za to ekipie Razem Trenujemy Sport, która skupia się wokół widzewskich fanatyków, reprezentujących łódzkie osiedla i fan cluby. Wszyscy są na co dzień związani z bieganiem, a w barwach Widzewa startują również na innych zawodach w całej Polsce. Pięć trzykilometrowych pętli pokonali oni w czasie 01:06:02, co w klasyfikacji generalnej dało 21. miejsce. Był to debiut widzewiaków w Łódź Business Run, już teraz zapowiedzieli jednak, że wystartują również w kolejnej edycji i włączą się do walki o zwycięstwo!
Razem Trenujemy Sport w zorganizowany sposób działa od początku roku. Aktualnie w swoich szeregach skupia kilkudziesięciu biegaczy związanych z Widzewem. W ostatnim czasie członkowie drużyny wystartowali m.in. w łódzkich Biegu Ulicą Piotrkowską i Biegu Fabrykanta, a także w odbywających się w Warszawie Biegu Konstytucji 3 Maja oraz Biegu Powstania Warszawskiego. Wszyscy zainteresowani dołączeniem do grupy mogą dowiedzieć się o szczegółach pod adresem [email protected].







Lech Poznań
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
Górnik Zabrze
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Motor Lublin
Pogoń Szczecin
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Korona Kielce
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Olimpia Elbląg
Mławianka Mława
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Broń Radom
KS Wasilków
Znicz Biała Piska