Widzewiak wicemistrzem Polski młodzików w boksie!

8 grudnia 2020, 14:09 | Autor:

W minionym tygodniu w Sokółce odbyły się VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie. W zawodach wzięło udział dwóch reprezentantów sekcji pięściarskiej Widzewa Łódź: Łukasz Bartuzel i Kamaro Paćkowski. Ten drugi zdobył srebrny medal!

Podopieczny Bogdana Szuby jak burza przeszedł eliminacje w kategorii 60 kg, a w półfinale rozbił Jakuba Grudzińskiego z Championa Chojnów 5:0. Niestety, choć w finale stoczył wyrównaną walkę z Natanem Kierzkiem ze Sportów Walki Gostyń, to decyzją sędziów przegrał na punkty 1:4. Paćkowski musiał się więc zadowolić tytułem wicemistrzowskim.

To i tak świetny wynik, a młody pięściarz czerwono-biało-czerwonych uważany jest za wielki talent, który w przyszłości może odnosić kolejne sukcesy. W Sokółce nieco gorzej poszło jemu klubowemu koledze. W kategorii 57 kg Bartuzel nie był w stanie przebrnąć fazy eliminacyjnej i w końcowej klasyfikacji imprezy zajął miejsca 9.-16.

Widzewska sekcja boksu istnieje od 1945 roku, a największe sukcesy odnosiła w latach sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych, gdy jej pięściarze zdobywali medale mistrzostw Polski. Obecnie działa w ramach MUKS Widzew i skupia się na szkoleniu młodzieży.