Widzewska społeczność pożegnała Franza Smudę
25 sierpnia 2024, 17:11 | Autor: Bercik
Piątkowy mecz z Radomiakiem miał wyjątkową oprawę. Licznie zgromadzeni kibice i goście na stadionie oddali hołd i godnie pożegnali legendarnego trenera czerwono-biało-czerwonych, Franciszka Smudę.
Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice gromadzili się pod pomnikiem tuż przy stadionie, gdzie stawiane były znicze i znajdował się wieniec. Warto również dodać, iż stadion został obrandowany w banery z podobizną Franciszka Smudy i hasłem „Czerwona Armia Franka Smudy”. Na banerach były również wymienione sukcesy, jakie trener osiągnął w barwach RTS.
W sprzedaży były też pamiątkowe gadżety z okazjonalnym hasłem, które stworzono, aby godnie uczcić pamięć legendarnego trenera. Cały zysk ze sprzedaży gadżetów trafi na konto Fundacji Krwinka. Kibice mieli możliwość wpisania się w księdze kondolencyjnej. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego głos zabrał m.in. Andrzej Michalczuk.
Sam mecz to kulminacyjny moment pożegnania trenera. Przed rozpoczęciem meczu na trybunie D została zaprezentowana oprawa – sektorówka z podobizną Smudy, transparent z hasłem „Widzew to była twoja rodzina, a ona o Legendach nie zapomina” a do tego została odpalona pirotechnika. Dodatkowo miejski hejnalista odegrał na trąbce „Ostatnie pożegnanie”.
Na piątkowym meczu nie zabrakło byłych piłkarzy, podopiecznych oraz współpracowników trenera Smudy, którzy świętowali z nim największe sukcesy. Na trybunach obecni byli m.in. Tomasz Łapiński, Paweł Miąszkiewicz, Sławomir Gula, Bogdan Jóźwiak, Marek Citko, Sławomir Majak, Marcin Zając, Dariusz Gęsior, Daniel Bogusz i Andrzej Pawelec.







Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Legia Warszawa
Wisła Płock
Radomiak Radom
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Korona Kielce
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
Broń Radom
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Powinno być drużyna, a nie rodzina… Jak na zamieszczonym zdjęciu. Oraz „Twoja”, nie „twoja”
„Widzew to była Twoja drużyna, a ona o Legendach nie zapomina”
Ale jest tak jak napisali i cos to w twoim życiu zmienia że cie to tak bardzo interesuje jak powinno być ??? Może ci co to pisali mają w życiu dużo innych zajęć i mogli sie pomylić a nie tak jak ty siedza całymi dniami przed komputerem i wyłapują błędy w pisowni pisowni ,chociaż i tak każdy wie jak było napisane
FRANEK DZIĘKUJEMY za WSZYSTKO SpoczyWaj w spokoju
Jedne „wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.” odmówione przez 16 tysięcy dałoby Panu Franciszkowi więcej niż te wszystkie oklaski