Wielka wyprzedaż i nowe wzmocnienia.
3 listopada 2007, 16:17 | Autor: Ryan Po zakończeniu Mistrzowskiego sezonu 1996/1997 w Widzewie nastąpiła wielka wyprzedaż zawodników. Z al. Piłsudskiego odeszli czołowi gracze I ligowej drużyny. Sławomir Majak do Hansy Rostock, Jacek Dembiński do HSV Hamburg, Urlich Borowka – powrócił do Niemiec. Po zakończeniu sezonu odeszli także wszyscy bramkarze : Maciej Szczęsny i Tomasz Muchiński (zakończył karierę), a debiutujący w meczu z Rakowem Marcin Ludwikowski został wypożyczony do drugoligowej Warty Poznań. Jakby tego było kontuzjowany był Marek Citko i Andrzej Michalczuk, a w trakcie sezonu odeszli Paweł Miąszkiewicz – Petrochemia Płock i Zbigniew Wyciszkiewicz – ŁKS Ptak Łódź.
Na całe szczęście na miejsce tych piłkarzy działacze łódzkiego klubu pozyskali nowych, mniej doświadczonych, ale za to młodych piłkarzy. Pozyskano min: Macieja Terleckiego z ŁKS Ptak Łódź, Arkadiusza Onyszkę z Lecha Poznań, Sławomira Olszewskiego z Unii Tarnów, Andrzeja Kobylańskiego z SV Waldhof Mannheim, Marka Szemońskiego z Górnika Zabrze. Kolejnym wzmocnieniem był Bleriot Heuyot – Tobit ze Szczecińskiej Pogoni oraz pozyskany w trakcie sezonu z Lecha Poznań – Artur Wichniarek.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska