Wielkie wsparcie od KGHM! R. Markwant: „Jesteśmy już blisko”

12 marca 2018, 18:39 | Autor:

Mija pierwszy tydzień intensywnych działań, wspierających leczenie chorego Kuby, a już udało się uzyskać większość sumy potrzebnej do uratowania życia kibica Widzewa. Olbrzymim gestem wykazała się Fundacja KGHM, przekazując aż 120 tysięcy złotych!Szczodrość fundacji sprawia, że suma potrzebna do przeprowadzenia kuracji Kuby jest już blisko zebrania! „Bardzo cieszę się, że Fundacja KGHM przychyliła się do naszej prośby i przekazała aż 120 tysięcy złotych. Środki trafiły do rodziny w piątek” – mówił nam Rafał Markwant, który osobiście zwrócił się z prośbą o wsparcie. „Sumując kwotę od fundacji z tą, którą przesyłają w Internecie zwykłe osoby, mamy już blisko 450 tysięcy złotych, co daje zdecydowaną większość potrzebnej kwoty” – dodał radny Łodzi.

Markwant, który przekazał nam te dobre informacje, jest przekonany, że akcja zakończy się powodzeniem. „Jestem pewny, że kibice Widzewa kolejny raz staną na wysokości zadania i pomogą Kubie wygrać tę walkę. Zebrano już tak dużą sumę. Jest już naprawdę blisko. Na tym etapie nie wolno nam się poddać. Trzeba doprowadzić wszystko do szczęśliwego finału” – mówił nam popularny „Rafus”.Oprócz wspomnianych środków, ponad 60 tysięcy złotych na leczenie Kuby zebrali na meczu z Victorią Sulejówek jego koledzy. Łączna suma przekracza więc już pół miliona złotych, a nie zapominajmy o trwających licytacjach gadżetów. Pozornie mogłoby się wydawać, że pieniędzy jest już wystarczająca ilość, by rozpocząć kurację. Może się jednak okazać, że potrzebna będzie większa kwota.

Kuba otrzymał już pierwszą turę leków, na którą rodzina wydała 224 tysiące złotych. Teraz lekarze czekają na reakcję organizmu. Nie można wykluczyć, że oprócz planowanych dwóch tur, potrzebny będzie jeszcze trzeci cykl. Dlatego zbiórka pieniędzy nadal trwa. „Nawet jeśli sprawdzi się optymistyczny scenariusz i dwie tury wystarczą, pieniądze będą potrzebne na dalszą, już tańszą kurację” – powiedziała nam siostra widzewiaka, Edyta.

Kolejnym motywatorem do kontynuowania kwesty jest fakt, iż rodzina Kuby będzie musiała zapłacić podatek od 120 tysięcy, przekazanych przez KGHM. „Jeśli okaże się, że 19-latek będzie musiał zaliczyć jeszcze trzecią turę leczenia, potrzebne będzie łącznie aż 672 tysiące złotych. A to oznacza, że jeszcze trochę pieniędzy nam brakuje!” – mówi Rafał Markwant. Wciąż jest więc o co walczyć!


10
Dodaj komentarz

8 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pixon5

Podatek od 120 tys. ??? znaczy podatek za życie ..?? Ku… to się w głowie nie mieści…co za kraj ZUS płać, lecz się sam i jeszcze podatek…..

PRRP

Warto wystąpić do US o zaniechanie płacenia podatku od darowizny. Sytuacja jest wyjątkowa i jest szansa, że urząd wyda decyzję o zaniechaniu opodatkowania.

Miquel

szacunek przez duze „S”, dla kazdego kibica z widzewa z osobna. Szacunek dla KGHM,u.
Widzew ma najlepszych kibicow w calej polsce. Jestescie WIELCY!

Rysiek

To straszne, że te skur… od nowoczesnej medycyny tyle zarabiają na czyimś nieszczęściu

xxx

skur…syny to są te k…y które wypłacają sobie miliony subwencji partyjnych a na chorych ludzi nie ma forsy – to jest skandal, a nie że ktoś wykonał pracę i opracował skuteczny lek.

Adam

ja pie…olę jak można od tego podatek płacić. Co on k…a wzbogacił się bo żyje??????? Z jakiej paki ma zapłacić podatek za życie???
poj…any kraj jeśli tak się traktuje u nas leczenie i ratowanie czyjegoś życia

Grzegorz

Brawo Rafus, na ciebie zawsze można liczyć!!!

Z takimi jak Ty „Widzew nigdy nie zginie”!!!

Jarosław

Może resztę powinni dołożyć producenci i dystrybutorzy leku skoro tyle kosztuje

BazylWidzew

Co za pojebany kraj zus zapłać ale jak przychodzi do leczenia to lek nierefundowany i sobie sam zbieraj wielkie pieniądze, jak już zbierze te pieniądze to mu podatek dojebią. A podatek pójdzie na finansowanie debili z pisu lub jakiegoś po

Maniek

To jest chore że za ratowanie ludzkiego życia trzeba tyle płacić co tam jakieś składniki z kosmosu są ? do tego zamiast pomóć chorym to dziady z zusu jeszcze podatek dowala to jest poprostu szczyt skurwy……a rece opadają co sie u nas wyprawia. A Murapol ile przelał dla Kuby ?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress