Wyjazdowa seria bez zwycięstwa nadal trwa

4 grudnia 2020, 11:26 | Autor:

Siódmy mecz poza domem i znów brak wygranej. Choć piłkarze Widzewa Łódź dobrze zaczęli wczorajsze spotkanie z GKS Tychy, to w drugiej połowie kompletnie zawiedli, ostatecznie przegrywając 1:2. Fatalna seria czerwono-biało-czerwonych nadal trwa. Czy uda się ją przerwać jeszcze w tym roku?

Gdy kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego bramkę dla podopiecznych Enkeleida Dobiego zdobył Mateusz Możdżeń, wydawało się, że długo wyczekiwany dzień w końcu nadszedł, zwłaszcza że chwilę później szansy na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Daniel Tanżyna. Niestety, jeszcze przed przerwą wyrównał Szymon Lewicki, a po zmianie stron Bartosz Biel udokumentował wyraźną przewagę tyszan w tej części.

W czwartek Widzew na pewno zagrał dużo lepiej niż w Niecieczy, ale tylko przez kilkanaście minut był w stanie nawiązać do postawy, którą zaprezentował w niedzielę w domowym starciu z Arką Gdynia. Tym razem nie pomogła obecność na boisku dwóch napastników, choć zwłaszcza Karol Czubak miał dwie świetne okazje do strzelenia gola. Najpierw, gdy pokonał Konrada Jałochę, był niestety na spalonym, a później w podobnej sytuacji spudłował.

GKS wygrał zasłużenie, dzięki czemu przerwał swoją serię pięciu meczów bez zwycięstwa, przedłużając przy tym niemoc łodzian. Zawodnicy beniaminka I ligi w tym sezonie nie przywieźli jeszcze kompletu punktów z obcego terenu, a mieli ku temu już siedem szans. Najbliżej było w Legnicy, gdzie widzewiacy stracili trzy „oczka” dopiero w doliczonym czasie gry, choć i starcie w Łęcznej mogli z całą pewnością rozstrzygnąć na swoją korzyść.

W tym roku podopieczni trenera Dobiego będą mieli już tylko jedną okazję na wyjazdowy triumf – w przyszłą niedzielę w Opolu. Odra radzi sobie w rundzie jesiennej nieźle, ale wczoraj pierwszy raz od dawna wypadła poza strefę barażową. Na własnym terenie dała się jednak pokonać drużynom ŁKS Łódź oraz… GKS Jastrzębie. Może za półtora tygodnia piłkarze Widzewa dołączą do tego grona i poprawią nastroje kibiców przed przerwą zimową?