Zabójcze końcówki widzewiaków

30 września 2019, 20:15 | Autor:

Dwadzieścia siedem bramek padło w dotychczasowych ligowych meczach z udziałem piłkarzy Widzewa. Podopieczni Marcina Kaczmarka strzelili ich siedemnaście, a stracili dziesięć. Uwagę zwraca postawa łodzian w końcówkach spotkań!

Widzewiacy są w tym aspekcie prawdziwymi „killerami”! Już ośmiokrotnie trafiali do siatki w ostatnich kwadransach jesiennych pojedynków! Działo się tak w starciach z Gryfem Wejherowo (dwukrotnie), Błękitnymi Stargard, Górnikiem Łęczna (dwukrotnie), Stalą RzeszówLegionovią Legionowo i Lechem II Poznań. Gole te dały im łącznie sześć punktów – trzy z wejherowianami, dwa z rezerwami „Kolejorza” i jeden z zespołem z Lubelszczyzny, a nie należy też zapominać o dwóch trafieniach przeciwko Śląskowi Wrocław Pucharze Polski.

W ostatnich piętnastu minutach dobrze spisuje się nie tylko atak, ale też obrona Widzewa. Przełamać ją udało się tylko graczom Olimpii Elbląg, którzy wyrównali w samej końcówce sierpniowego spotkania. To duża odmiana w porównaniu do poprzedniego sezonu, gdy łodzianie bardzo często nie byli w stanie utrzymać korzystnego rezultatu do finalnego gwizdka sędziego i przypłacili to brakiem awansu.

Końcówki nie sprawiają piłkarzom trenera Kaczmarka problemów, ale muszą oni popracować jeszcze nad koncentracją po rozpoczęciu drugiej połowy. To właśnie w tym okresie widzewska defensywa była pokonywana najczęściej, bo aż cztery razy. Na szczęście, w pewien sposób kompensuje to tyle samo strzelonych goli.

Warto też zwrócić uwagę, że zdecydowanie więcej w meczach Widzewa dzieje się po przerwie. W pierwszej części gry padło do tej pory zaledwie sześć bramek (bilans 3:3), a po zmianie stron – aż dwadzieścia jeden (14:7)!