Zeqiri ćwiczy już z zespołem. Wrócił też jeden z kadrowiczów
10 września 2025, 18:17 | Autor: RyanDrużyna Widzewa kontynuuje przygotowania do meczu z Arką Gdynia. Mikrocykl jest wydłużony, a udział w nim bierze udział mniejsza grupa niż zazwyczaj. Na szczęście, wszyscy obecni na treningach zawodnicy są zdrowi i ćwiczą na 100% możliwości.
Piąte zajęcia z łodzianami ma już za sobą Pape Meissa Ba, który ma spore szanse na debiut już w najbliższą niedzielę, w dodatku od pierwszej minuty. Z powodu obejrzenia czerwonej kartki w jeszcze jednym spotkaniu pauzować musi Sebastian Bergier, a sprowadzony w ostatnim dniu okna transferowego Andi Zeqiri najprawdopodobniej nie będzie od razu gotowy do gry w wyjściowej jedenastce. Szwajcar ostatni raz w starciu o punkty wystąpił prawie pięć miesięcy temu. Od kwietnia leczył uraz stawu skokowego, a gdy doszedł do siebie jego sytuacja w KRC Genk skomplikowała się i 26-latek poszedł w odstawkę.
Właśnie z powodu zaległości fizycznych Zeqiri ma być ostrożnie wprowadzany do zespołu. We wtorek snajper pracował na Łodziance indywidualnie, a dziś dołączył już do nowych kolegów. Ma za sobą pierwsze gole w treningowej gierce, ale jego dyspozycja daleka jest jeszcze od optymalnej i w niedzielę zapewne usiądzie najwyżej na ławce rezerwowych. Właśnie dlatego rosną szansę Ba, dla którego alternatywą znów musiałby być Bartłomiej Pawłowski.
Czerwono-biało-czerwoni wciąż ćwiczą w okrojonym składzie, ponieważ ze zgrupowania swojej reprezentacji zdążył wrócić tylko Antoni Klukowski. W czwartek widzewiacy będą mieć wolne, a w piątek na zajęciach przewidywana jest już cały zespół, włącznie z Veljko Iliciem, Maciejem Kikolskim, Marcelem Krajewskim, Steliosem Andreou, Dionem Gallapenim oraz Juljanem Shehu.
Pozytywną wiadomością jest stan zdrowia bocznych obrońców: Petera Therkildsena i Samuela Kozlovskyego. Zgodnie z zapowiedziami, obaj rekonwalescenci pracują na pełnych obciążeniach, więc rywalizacja o miejsce na prawej i lewej obronie w ekipie RTS rozpocznie się wkrótce na nowo.
Foto: widzew.com
Zaraz zacznie mówić jak każdy co tu przyjdzie że o tym marzył i sie długo nie zastanawiał nad przyjściem tu :) Tylko szkoda że przed transferem mówił coś innego o grze w Polsce i Widzewie
Po co to rozgrzebywanie? Daje ci ono coś?
No i po co mącisz? Byś wywiadu posłuchał z nim to byś takich głupot nie pisał.
No nie. Znowu wolne. Do du… z takim rozkładem zajęć. Tydzień wolnego, pięć dni treningu i znowu wolne. Dlaczego jadrowicze będą trenować z zespołem dopiero w piątek? Przecież większość z nich grzała ławę w swoich reprezentacjach. Czym się zmęczyli? Już dziś wieczorem powinni trenować z zespołem. Jeśli Pan Dobrzycki nie weźmie zaufanego i znającego się na piłce prezesa z twarda ręką, to nawet wielkie pieniądze nic nie dadzą. Jakość piłkarzy jest nieporównywalna do minionego sezonu, ale to nie wystarczy. Potrzebny doświadczony trener, który zagoni towarzystwo do ciężkiej roboty. Kadrę mamy tak liczną, że grać i dobrze zarabiać powinni tylko ci,… Czytaj więcej »
Panowie zdrowia i rozwalmy tę ligę!!!
strach co czubak wymysli ze składem……jeszcze raz zrobi taką maninę jak z Lechem to już go nie będzie
Trener dał im wolne w środku mikrocyklu, na 3 dni przed meczem?!
Dzisiaj kadrowicze są w podróży a od jutra będą dostępni do treningu – to jeśli już, mogli zrobić wolne dzisiaj, a jutro mogłaby trenować cała drużyna. Nie wiem co tam się dzieje, ale dziwne wydaje się to planowanie treningów.
Weselnik pewnie wystawi w ataku swojego kumpla, a nie Ba. Podobnie postąpił z Czyżem w Poznaniu.
Zeqiri ma być ostrożnie wprowadzany… Oby nie jak Hamulić…
po tygodniu wczasów i bankietów oraz 4dniach super treningów BONUS!!! wolny czwartek ! ,taka nowa myśl szkoleniowa rodem z ufaA