LKS Kwiatkowice – Widzew Łódź 0:6 (0:1)

26 kwietnia 2017, 17:25 | Autor:

LKS_Widzew

Drużyna Widzewa awansowała do 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Łodzianie nie mieli żadnych problemów z pokonaniem IV-ligowego LKS Kwiatkowice. Premierowe trafienia w końcu zaliczył Marcin Krzywicki!

Przemysław Cecherz w zeszłym tygodniu zapowiadał, że wielu zmian w jedenastce, w porównaniu do ligowych spotkań, nie będzie. Trener zmienił zdanie, bo od początku wystąpili tylko dwaj gracze, którzy zaczęli również mecz z ŁKS Łomża: Sebastian Olczak oraz Patryk Baran. Debiut zaliczył Paweł Broniszewski, a w ataku oglądaliśmy dwójkę napastników!

Od pierwszego gwizdka sędziego widzewiacy ruszyli do ataku, by jak najszybciej wybić rywalom z głowy marzenia o awansie. W 9. minucie Marcin Krzywicki bliski był strzelenie premierowego gola, ale po zgraniu Piotra Okuniewicza trafił tylko w słupek. Kolejne akcje ofensywne łodzian zaczęły tworzyć się jedna za drugą, ale gol padł dopiero z rzutu karnego. Po zagraniu ręką przez jednego z gospodarzy piłkę na wapnie ustawił Okuniewicz i było 1:0.

Łodzianie po objęciu prowadzenia nie stracili apetytu na kolejne gole, ale brakowało ostatniego podania, by zawiązać akcję. Najbliżej podwyższenia wyniku był Adrian Budka, ale piłka po silnym uderzeniu z dystansu odbiła się od poprzeczki! Zespół z Kwiatkowic był raczej tylko tłem dla gości, nie stwarzając sobie żadnej konkretnej okazji.

W drugiej połowie Widzew był już dużo bardziej konkretny i przede wszystkim skuteczny. Pod bramką LKS-u co chwilę było gorąco, choć na kolejnego gola czekaliśmy do 60. minuty. Budka zagrał z prawej strony w pole karne, a na 2:0 strzelił aktywny Okuniewicz. Potem łodzianie rozstrzelali się w najlepsze. Najpierw do siatki trafił rezerwowy Yudai Ogawa, a potem dwukrotnie uczynił to Krzywicki, radując kibiców! Wynik na cztery minuty przed końcem spotkania ustalił bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego Sebastian Olczak!

Widzewiacy zagrali dobre zawody, brutalnie obnażając różnicę klas, jaka dzieli ich od drużyny z Kwiatkowic. Cieszy przełamanie Krzywickiego, rosnąca forma Okuniewicza, niezła dyspozycja Macieja Szewczyka oraz trzy asysty Budki! Piłkarze Przemysława Cecherza kolejne pucharowe zawody zaliczą 10 maja. O finał powalczą w Sieradzu.

17′ (k), 60′ Okuniewicz, 75′, 83′ Krzywicki, 69′ Ogawa,  86′ Olczak