90 minut dwójki młodzieżowców

20 września 2023, 15:15 | Autor:

W ubiegłym tygodniu poświęciliśmy sporo miejsca sytuacji Widzewa w kontekście występów młodzieżowców. Nie wygląda ona najlepiej i łodzianie muszą podgonić z minutami, by nie płacić kar. Przeciwko Cracovii dorzucono ich dziewięćdziesiąt.

Drugi raz w tym sezonie w podstawowym składzie czerwono-biało-czerwonych znalazło się miejsce dla Antoniego Klimka. Poprzednio, w pojedynku ze Śląskiem Wrocław, pomocnik spędził na boisku całą pierwszą połowę, ale ówczesny trener Janusz Niedźwiedź po przerwie z niego zrezygnował. Tym razem Klimek biegał po murawie nieco dłużej, został zastąpiony w 65. minucie przez innego młodzieżowca – Dawida Tkacza.

Tkacz pozostał w grze do końcowego gwizdka, więc obaj widzewiacy dorzucili do puli w sumie dziewięćdziesiąt minut. Dzięki temu RTS nie powiększył straty, ale też niczego nie zyskał. Do uzbierania młodzieżowcy mają jeszcze 2514 minut, co daje średnio niecałe 97 minut na mecz.

Młodzieżowcy w Widzewie w sezonie 2023/2024:

1. Filip Przybułek – 238 minut
2. Antoni Klimek – 177 minut
3. Dawid Tkacz – 71 minut

Razem – 486 minut
Do końca – 2514 (średnio 97 minut/mecz)

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
YiY
9 miesięcy temu

Ten przepis budzi we mnie tyle negatywnych emocji.
Sabotowanie składu słabymi młodzieżowcami pod groźba milionowej kary, to jest tak debilny koncept że tylko konkretny debil mógł na to wpaść.
„O tak stary wiem co uleczy polski futbol!!! Zmusmy kluby które nie mają dobrych młodzieżowców do gry młodziezowcami!!! Wtedy będzie tylu Lewandowskich że nie zmieszczą się w kadrze!!!”
Więcej krzywdy to wyrządza tym zawodnikom niż korzyści, gniecie ich i wypluwa ta Ekstraklasa, bo mało który tutaj pasuje, kończy się wiek i kop w dupę ze składu…
Prawdziwy talent sam się obroni, kiedy te decyzyjne dziady to zrozumieją w końcu?

Marcin
Odpowiedź do  YiY
9 miesięcy temu

Zbyszek Boniek to wymyślił

Dixon
Odpowiedź do  Marcin
9 miesięcy temu

czas to zlikwidować bo g…o dało poza wywindowaniem wynagrodzeń dla młodych którzy nie grają totalnego piachu

RTS
Odpowiedź do  YiY
9 miesięcy temu

No nie wiem. Patrząc np na mecz Widzew – Cracovia i ilość Polaków na murawie, nasuwa się pytanie gdzie ci młodzi chłopcy mają grać? Max w 2 lidze? Gdzie jeszcze nie ściąga się hurtowo tzw zagranicznego szrotu? W latach 80 i 90 były ograniczenia obcokrajowców i mimo dodatkowo występującej korupcji, znaczyliśmy w piłce dużo więcej niż obecnie. Problem polega na tym że taki zagraniczny przeciętniak wygra rywalizację z młodym Polakiem bo jest przede wszystkim doświadczony latami gry w swojej lidze i na dany moment na pewno jest silniejszy fizycznie, bo zazwyczaj ma 25-30 lat. Żeby nie pastwić się nad naszymi,… Czytaj więcej »

Jura
Odpowiedź do  RTS
9 miesięcy temu

W latach 80. (i wcześniej) w Polsce był komunizm i dlatego prawie wszyscy najlepsi polscy piłkarze grali w kraju – wtedy coś znaczyliśmy. Ale w latach 90. (a dokładniej 1986-2000) nasza reprezentacja nie awansowała na żadną imprezę rangi mistrzostw świata czy Europy, więc Twój wywód nie jest prawdziwy.

RTS
Odpowiedź do  Jura
9 miesięcy temu

Mylisz się. Piłka klubowa w latach 80 i 90 była bliżej poziomu europejskiego niż obecnie. A kadra w eliminacjach zazwyczaj miała ciężkich rywali jak Anglia czy Francja. Zazwyczaj potrafiliśmy urwać im pkt. Dziś w śmiesznej grupie, gdzie wychodzą 2,5 drużyny (wcześniej 1,5) drżymy przed Albanią i Mołdawią.

Pifl
Odpowiedź do  RTS
9 miesięcy temu

Tylko, że teraz jesteśmy w UE i nie możemy zabraniać dostępu graczom z europejskim paszportem. Dostęp do rynku pracy. A że często ten „zagraniczny szrot” jak ich nazywasz daje większą jakość niż ci wszyscy złoci chłopcy jak Mati Michalski, Przemek Kita czy Radwański to wybór jest prosty.

Bench Warmer
Odpowiedź do  YiY
9 miesięcy temu

Ten przepis ma skłonić zespoły do zatrudniania takich młodzieżowców, którzy nie będą osłabiać składu. Może nie jest mądrze pomyślany, ale obowiązuje od dawna, było wiadomo przed sezonem, że nie zostanie zniesiony i jeśli ktoś zaniedbał sprawę, to sam jest sobie winien.

Poza tym niektórzy z młodzieżowców się sprawdzili, a gdyby nie ten przepis, nie dostaliby szansy – np. Posiadała z Radomiaka (2 świetne mecze) czy Marczuk z Jagiellonii (ostatnio hat trick asyst).

RedMan
Odpowiedź do  YiY
9 miesięcy temu

Stanowski to dobrze skwitował: To jest przepis który promuje bogatsze kluby a osłabia biedniejsze. I dodał że mogli by jeszcze zrobić przepis w którym np. za określoną kwotę drużyna mogła by grać w 12, no bo ten przepis o młodzieżowcu w określonych przypadkach sprawia że niektóre kluby ze słabymi młodymi grają prawie w dziesięciu.

Reminio
9 miesięcy temu

Fajnie ze pokazujecie w tym sezonie limit mlodziezowcow Widzewa i czas procent do końca. Zawsze było to na ekstrastats, wszystkie podsumowania, teraz nie ma…

Bench Warmer
9 miesięcy temu

Pisząc o młodzieżowcach, wypadałoby też wspomnieć o punktacji Pro Junior System. Bo oprócz kar za niedostateczną liczbę minut dla zawodników U21 można otrzymać nagrody za korzystanie z młodzieżowców. Tyle że tu liczą się tylko występy powyżej 270 minut, więc Widzew na razie ma 0 punktów.

Reminio
Odpowiedź do  Bench Warmer
9 miesięcy temu

Po co pisać o czymś, czego nie zrealizujemy i nie mamy szans na zarobek. Jedynie Przybulek bodajże zalicza się do PJS. Musi mieć rozegrane minimum 5 meczow, by licznik ruszył. Rocznik 2005 i mlodsi I nie chodzi tu o typowych mlodziezowców, tylko wychowankow, czyli zawodnikow grających w akademii minimum trzy lata…

Bench Warmer
Odpowiedź do  Reminio
9 miesięcy temu

Nie muszą to być wychowankowie, ale wychowankowie się liczą podwójnie. I nie musi być rocznik 2005, na poziomie centralnym wystarczy 2003.

Sz4k0
9 miesięcy temu

Dalej uważam, że tak jak nasz były trener Janusz Niedźwiedź powiedział: Za spełnienie minut młodzieżowców powinny być nagrody a nie kary za ich nie wypełnienie.

Realista_dbwa
9 miesięcy temu

Będzie pewne utrzymanie to mogą w 3 grać, czyli 1 mecz 270 minut. Nie inaczej

kibic
Odpowiedź do  Realista_dbwa
9 miesięcy temu

Ty akurat będziesz mówił co będzie wolno a czego nie haha Nie kompromituj sie zrobią jak klub będzie chciał i tobie i innym nic do tego bo kibic jest od kibicowania a nie od decydowania w klubie .

Realista_dbwa
Odpowiedź do  kibic
9 miesięcy temu

Czyli wg Ciebie lepiej grać z młodzieżowcem kosztem utrzymania w ex, rozpędź się, ściana sama się znajdzie.

RedMan
Odpowiedź do  kibic
9 miesięcy temu

ty galerianko na tym forum masz jeszcze mniej do gadania więc wyp.. na swoje onlyfansy

Adi
9 miesięcy temu

Klimek fajny ale coś nie tak z jego motoryką i szybkością

Zenek
9 miesięcy temu

Ježeli jest przepis to trzeba go wypełniylub będzie trzeba zapłacic karę ,dotyczy to wszystkich klubów.Musimy gonić te minuty i już na obecną chwilę przez kilka/kilkanaście minut powinniśmy mieć dwóch młodych równocześnie na boisku.

Brunet
9 miesięcy temu

Klimek bierz się do roboty bo oczy bolą od twojej gry.

21
0
Would love your thoughts, please comment.x